EN

QNAP vydal pre svoje NASky QTS 4.3.4 - prináša mnoho noviniek

QNAP tesne pred Vianocami vypustil obrovskú aktualizáciu pre svoje NASky, nesie číselné označenie QTS 4.3.4.

Aktualizácia je zameraná na diskové polia a taktiež optimalizáciu výkonu. Prepracovaná bola aplikácia úložisko a snímky (už pre zariadenia 1GB RAM+). Aktualizácia upravuje schopnosť záloh či RAIDu. Pridaná bola podpora RAID 50 a 60 pre 10-diskové NASky. Prišla tiež podpora zdieľanej zložky zálohy, ktorá umožňuje okamžitú obnovu zmazaných súborov. Pre urýchlenie práce QNAP zabudoval funkciu SSD akcelerácie. V tomto móde je možné priradiť jednu či viacero SSD výlučne pre čítanie či zápis. Plotňové disky tak nebudú spomaľované, pri uvoľnení procesov dôjde k zápisu alebo čítaniu súborov na HDD, pričom SSD slúži ako veľká cache.

Pre synchronizáciu, obnovu či nahrávanie súborov v cloude poslúži nová aplikácia Hybrid Backup Sync.

Nová je tiež aplikácia Qboost, ktorá optimalizuje prácu s HW prostriedkami, vyčistí tak nepotrebné systémové súbory či uvoľní RAM. Nezabudlo sa ani na internet vecí, prišla podpora pre diaľkové ovládanie IoT či podpora cloudu.

Domáca NASka je hlavne o multimédiach, v tomto smere QNAP zapracoval a pridal podporu pre 360° videá či fotografie v aplikáciach File, Photo a Video Station. Ak používate VLC, poteší vás nová aplikácia QVHelper, tá umožňuje streamovať súbory priamo a jednoducho do VLC aj cez internet. Cinema 28 je unikátne multimediálne centrum, pomocou, ktoré je možné ovládať všetky pripojené zariadenia od HDMI cez USB až po Bluetooth, samozrejmosťou je podpora Apple TV, Chromecastu či DLNA.

Zdroj: vlastné spracovanie

Pridať nový komentár
TOPlist