EN

Pwn2Own 2014: Firefox najzraniteľnejším prehliadačom

Na tohtoročnom podujatí Pwn2Own neobišiel žiaden z najpoužívanejších prehliadačov bez ujmy.

Žiaden softvér nie je na 100% bezpečný a to isté platí aj o internetových prehliadačoch, ktoré sú vystavované každodenným útokom. Ich bezpečnosť a aktualizácie sú na prvom mieste ich výrobcov. Pre vylepšenie imunity proti útokom hackerov je podujatie Pwn2Own výborným testom. Bezpečnostní výskumníci našli štyri na sebe nezávislé bezpečnostné diery na prehliadači Firefox.

Prvé tri boli odhalené hneď prvý deň a ďalšia na druhý deň. Najhoršie výsledky Firefoxu ale neznamenajú, že prehliadač je teraz veľkým rizikom pre vašu bezpečnosť. Vývojári v Mozille vždy promptne reagovali na akúkoľvek podobnú bezpečnostnú chybu a do pár dní boli dostupné aj aktualizácie. Tak isto tomu bude aj tentokrát, potvrdil to Sid Stamm, technický senior riaditeľ bezpečnosti a ochrany súkromia pre Mozillu. Aktualizácie pre čerstvo nájdené chyby budú dostupné v priebehu budúceho týždňa.

Nálezcovia bezpečostnej chyby si prídu na pekné peniaze. Každá nájdená chyba bola ohodnotená na sumu $50 000. Ako si viedli ďalšie prehliadače sa dočítate na domovskej stránke Pwn2Own.

Zdroj: hothardware.com

Pridať nový komentár
TOPlist