PS4 Rocket League si zahráte konečne aj proti XBOX hráčom

SONY a jej platforma PlayStation konečne uvoľňuje pravidlá pre online hranie. Testuje cez-platformové (tzv. cross-platform) hranie pre ďalší titul.

Spoločnosť Sony Playstation dlhé roky bojovala proti tomu, aby ste si mohli zahrať proti hráčom na počítači alebo Xboxe, hoci sú dnes všetky platformy postavené na rovnakom X86 hardvéri. Hlavným tvrdením bolo, že konzoly poskytujú iný zážitok z hrania ako PC a spoločnosť si nechce naštvať hráčov hrajúcich na gamepadoch. Predsa len myš a klávesnica sú o niečo presnejšie.

Prvým titulom, kde došlo k prielomu bol známy battle royale Fornite. Pritom ešte v roku 2017 spoločnosť Psyonix (vývojár hier) pripustila, že to nie je ani tak technický problém ako softvérový blok od SONY. Od dnešného dňa sa multi-platformovým titulom pre PS4 stáva aj Rocket League. Hra je samozrejme zatiaľ v BETA verzii a bude sa testovať funkčnosť, vyváženosť a variabilita. Hra predtým umožňovala čiastočne hrať proti hráčom na PC. Po novom pribudla podpora Switchu i Xboxu.

V súčasnosti sú ešte niektoré obmedzenia – ako náhodný matchmaking cez všetky platformy, napriek tomu ide o úspech. Ak budete chcieť hrať s kamarátmi, budete si musieť vytvoriť privátny zápas.

Medzi ďalšie tituly, ktoré by sa mali dočkať podpory sú napríklad známy PUBG, Fallout 76 či Minecraft.

Zdroj: SONY

Pridať nový komentár
TOPlist