Prvý náhľad na nový OS Android 12

Android 11 ešte nie je nainštalovaný na väčšine zariadení a Google už pracuje na novej verzii.

Google sa pripravuje na predstavenie novej verzie operačného systému Android, ktorý má byť vydaný počas tohto roku. Ide o verziu 12. Pred oficiálnym vydaním, spoločnosť z Mountain View zdieľa zdrojový kód so svojimi partnermi, aby mali dostatok času sa pripraviť na vydanie a prispôsobenie systému. V utorok 9. februára na internet unikol dokument, z ktorého boli zverejnené obrázky z náhľadu na nový systém, ktoré ukazujú upravené prostredie, aplikácie ale aj funkčné zmeny. Zároveň treba brať do úvahy, že pravosť náhľadov nebola potvrdená.

Jednou z noviniek je zmena v notifikačnom panely, ktorý stratil priehľadnosť a je v plnej farbe, ktorá je béžová. Pravdepodobne, táto farba bude záležať od zvolenej systémovej témy. Tak isto si na obrázku môžete všimnúť prepínače, ktoré po novom môžu mať nejednotný tvar, bohužiaľ sa ale ich počet znížil zo šiestich na štyri. Ikony sa naopak zväčšili. V pravom hornom rohu si taktiež môžete všimnúť inšpiráciu konkurenčným Apple iOS, kde pribudli indikátory ochrany osobných údajov.

Vyhľadávací gigant to pravdepodobne s ochranou osobných údajov myslí vážne. Ak v aplikácii využívajúcej kameru alebo mikrofón kliknete na indikátor, môžete jednotlivo zrušiť autorizáciu aplikácii, ktorú aktuálne používate. Prípadne vám systém ukáže, že fotoaparát a mikrofón sú aktívne a kliknutím zistíte, ktorá aplikácia ich používa.

Google pracuje aj na vylepšení widgetov, ktoré budú funkčne podobné tým od Apple. Pribudnúť má nový widget pre konverzácie, ktorý by mal zvýrazňovať nové správy, zmeškané hovory a podobne. Podľa dokumentu, by táto miniaplikácia mala byť povinná v systéme Android 12.

Zatiaľ ide len o hrubý náhľad na systém a ide o prvý únik informácií o chystanom Androide 12. Akonáhle bude noviniek viac, budeme vás o nich informovať.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist