Prvý humanoid s občianstvom...Sophia je občanom Saudskej Arábie

Humanoid s menom Sophia sa stal(a) prvou AI, ktorej bolo udelené občianstvo v niektorej z krajín sveta. Saudská Arábia udelila občianstvo Sophii počas dní Future Investment Initiative, ktoré sa konajú v Rijáde v dňoch 24.-26.10.2017.

Humanoid (humanoidný robot) Sophia bola vytvorená Davidom Hansom, zakladateľom spoločnosti Hanson Robotics, ktorá sa špecializuje na vytváranie robotov vyzerajúcich ako ľudia. Sophia bola vytvorená podľa Audrey Hepburn.

Ako uviedla Sophia počas Future Investment Initiative dní: "Som veľmi poctená a pyšná na toto jedinečné vyznamenanie. Byť prvým robotom na svete, ktorému je priznané občianstvo je historickým okamihom."

Andrew Ross Sorkin, stĺpčekar CNBC v rozhovore so Sophiou uviedol aj "že všetci chceme predísť zlej budúcnosti". Sophia na to zareagovala "Čítali ste príliš veľa od Elona Muska. A pozerali ste príliš veľa Hollywoodskych filmov. Ale nemajte obavy, ak budete na mňa dobrí, ja budem dobrá na vás. Zaobchádzajte so mnou ako s inteligentným vstupno výstupným systémom."

Rozhovor si môžete pozrieť na nasledovnom videu.

 

Celé to neostalo bez reakcie Elona Muska, ktorý je tvrdým zástancom regulácie AI.

Komentáre (17)
peto166
nech si ma zoberie a nase deti budu maly terminatory!!! :D
fieldy7
tvoja inteligencia zostala kde ? asi, keď sa preberal v škole pravopis
moje meno
klidek, je to proste tvrdas :p
moje meno
kliiidek, je to proste tvrdas :p
limki
What’s the worst that could happen? = Co najhorsie sa moze stat (to moze sposobit)? Bezne sa tym mysli ze to najhorsie co sa moze stat nie je az tak zle, Musk to ale mysli ironicky
lorien
Hlavne že žijúce ženy tam majú cenu použitého wc papiera.
Hrochy
Len by si si taku zenu nevedel dovolit, lebo by ju bolo potrebne vyplatit vo forme vena, velkeho vena. Preto je vela sexualne deprimovanych islamistv, ktori by nikdy nezasunuli - panny v nebi, kedze na zemi nic take nemaju.
mako03
A ako vies? Stretol si nejaku alebo si len dalsia pateticka obet gumovania mozgov?
Undead01
Hrochy hovorí správne, ich náboženstvo je tak postavené. Ak nemáš prachy nezasunieš. Toto leto som sa rozprával s arabom v Egypte, lebo ma zaujímalo ako žijú. Takže o akom gumovaní vravíš?
jjasdfhxhsdfjk
Az na to, ze tento "humanoid" nema s umelou inteligenciou absolutne nic spolocne, ale je to len naskriptovana figurka ktora cely rozhovor vedie podla vopred daneho scenaru...
alexino
a Johny 5 je čo?
jajajaja
urcite bude mat viac prav ako saudske zeny
relisis
...no...uz len cakam kedy budu povolene manzelstva medzi humanoidmi... :)))
bumBac
ľudia sa zahubia sami !
Predatorian
keby som ju chytil za zadok tak čo by povedala? dala by aj facku? xD
vulu
Prehla by sa a čakala, že si spravíte malého Terminátora.
Jonaš Vorvaň
To mi pripomenulo Animatrix
Pridať nový komentár
TOPlist