Prvý hotel na svete s robotickým personálom

Tokijský hotel Henn na sa stal prvým hotelom na svete s robotickým personálom, čím sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov.

Japonsko je svetovým lídrom v robotizácii a preto neprekvapí, že táto novinka prišla práve odtiaľ. Časť mena hotela, "Henn" v japončine znamená "meniť sa". A hotel sa zmenám voči bežným hotelom rozhodne nebráni. Okrem dinosaurích robotov na recepcii je každá izba vybavená malými robotmi. Tí vystupujú v role pomocníkov a robia všetko od prepínania kanálov po hranie hudby.

Na stránke hotela v časti Náš koncept môžete nájsť tieto vety "Kvôli zvýšeniu efektívnosti. Hlavnú časť zamestnancov tvoria roboty. Užijte si konverzáciu s týmito prívetivými a priateľskými robotmi, počas toho ako efektívne vykonávajú svoje pracovné činnosti."

Ako to v hoteli vyzerá dobre zachytáva nasledujúce video.

Ak sa pozriete na stránku hotela na Booking.com, kde nájdete hodnotenia ubytovaných, tak si robotický zážitok chvália, najmä recepciu s robotickými dinosaurami. Hotel je relatívne blízko Disneylandu, a ako hovoria ubytovaní ak idete navštíviť práve ten, tak tento hotel je vhodným doplnením zážitku. Cena za ubytovanie záleží samozrejme od mnohých faktorov, ale ani pri najlacnejšej izbe hotela neschádza pod 200 EUR za noc.

Zdroj: www.h-n-h.jp

Pridať nový komentár
TOPlist