Prvý elektrický pick-up spoločnosti Ford bude niesť názov F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning, nový elektrický pick-up, bude oficiálne predstavený už 19. mája 2021, zatiaľ čo na trh sa má dostať na jar 2022. Samotný názov vzdáva hold vysokovýkonnému modelu Ford SVT F-150 Lightning vyrábanému v 90. rokoch.

Spoločnosť Ford Motor Company už čoskoro predstaví dlho očakávanú elektrickú verziu pick-upu F-150. Toto nové elektrické vozidlo sa má začať predávať na jar 2022 a stane sa prvým elektrickým pick-upom spoločnosti. Samotný názov Lightning však nie je pre Ford ani pre rad F-150 nový. Ešte v 90. rokoch spoločnosť predávala model Ford SVT F-150 Lightning, čo bola vysokovýkonná verzia pick-upu vyvinutá tímom Special Vehicle Team (SVT) automobilky Ford.

Nový Ford F-150 Lightning, o ktorom sa predpokladá, že bude oveľa rýchlejší a výkonnejší ako ktorýkoľvek pôvodný model série F-150, pričom by mal obsahovať aj množstvo nových technológií. Spoločnosť už skôr oznámila, že elektrický pick-up F-150 bude jedným z prvých modelov, ktoré dostanú handsfree technológiu BlueCruise. Okrem toho bude F-150 Lightning tiež plne pripojeným vozidlom k sieti a bude pravidelne dostávať OTA aktualizácie (over-the-air).

Podrobné špecifikácie vozidla zatiaľ ešte nie sú známe, ale mali by byť zverejnené v čase jeho oficiálneho predstavenia 19. mája tohto roku.


Prečítajte si tiež: Doba predplatenia si doplnkovej výbavy v automobiloch sa blíži!


 

Zdroje: Car and Driver, Ford

Komentáre (2)
vlado

rad vs. rada .. odporucam nastudovat ;)

Radoslav Kubica

Ďakujem za upozornenie. Chyba je v článku opravená.

Pridať nový komentár
TOPlist