EN

Prvý Asus herný monitor s mini LED príde v máji 

Divízia spoločnosti Asus - Republic of Gamers, oznámila dostupnosť prvého 4K HDR herného monitora, ktorý využíva technológiu podsvietenia mini LED. Ide o model ROG Swift PG32UQX.

Jeho uhlopriečka je 32 palcov, poskytuje rozlíšenie 4K, IPS panel a podsvietenie pozostáva z 1152 individuálnych mini LED zón, ktoré umožňujú dosahovať maximálny jas až do 1400 nitov. 

Keďže ide o produkt určený pre hráčov, nezabudlo sa ani na vyššiu obnovovaciu frekvenciu, v tomto prípade 144 Hz, pričom je k dispozícii aj certifikácia NVIDIA G-Sync Ultimate. Monitor pokrýva 98% farebného priestoru DCI-P3 a 160% sRGB. Monitor tiež ponúkne v spodnom ráme malý OLED displej pre zobrazovanie informácii ako teplota, napätie, prípadne zobrazenie loga alebo animácie.

Cena je podľa očakávaní vysoká, monitor sa bude predávať za 2999,99 dolárov. V rámci tejto ceny je za nevýhodu považovaná absencia najnovšej verzie HDMI 2.1, dostupné je len HDMI verzie 2.0, ktorý miesto šírky pásma 48 Gbit/s ponúka 18 Gbit/s. Dostupnosť je určená na koniec mája.


Zdroj: TechSpot

Pridať nový komentár
TOPlist