Prvý Apple headset na zmiešanú realitu bude mať 8K displeje a viac ako 12 kamier

Náhlavná súprava spoločnosti Apple bude obsahovať dva 8K displeje a podľa zdrojov portálu The Information by sa jej cena mohla pohybovať okolo 3 000 dolárov.

Portál The Information priniesol ako prvý správu o N301 (kódový názov spoločnosti Apple pre tento produkt) koncom roku 2019. N301 je samostatná náhlavná súprava, ale je elegantnejšia a má omnoho vyššie rozlíšenie kamier pre zmiešanú realitu ako ostatné podobné produkty na trhu. Minulý mesiac nám viac informácií poskytol portál Bloomberg, ktorý tvrdil, že N301 má ventilátorom chladený čip, ktorý je výkonnejší ako procesor Apple M1 v najnovších MacBookoch, spolu s dioptrickými šošovkami namiesto priestoru pre okuliare na zachovanie elegancie.

Portál The Information teraz uvádza, že videl obrázky prototypu z neskorej fázy, ktoré ukazujú elegantný zakrivený priezor pripevnený k tvári sieťovaným materiálom a vymeniteľným popruhom na uchytenie okolo hlavy. Ľahký sieťovaný materiál má blokovať všetko vonkajšie svetlo a páska okolo hlavy by mohla byť zameniteľná za systém priestorového zvuku.

8K displeje poskytnú zariadeniu oveľa väčší počet pixelov oproti ostatným náhlavným súpravám na trhu. Niektoré informácie naznačujú, že náhlavná súprava spoločnosti Apple využíva systém sledovania očí na vykreslenie iba priamo viditeľnej oblasti displeja v plnom rozlíšení. Náhlavná súprava tiež údajne obsahuje viac ako 12 kamier (nie je však známe, či toto číslo zahŕňa aj kamery, ktoré sledujú pohyby očí). Externé kamery budú zachytávať skutočný svet vo vysokom rozlíšení za účelom vytvorenia zmiešanej reality a umožnia aj sledovanie pohybov rúk.

Apple údajne interne diskutoval o cene okolo 3 000 dolárov, s cieľom predať 250 000 kusov za prvý rok. Headset spoločnosti Apple by mal prísť v roku 2022 (podľa zatiaľ dostupných informácií).

 

Zdroje: The Information, The Information, Bloomberg

Pridať nový komentár
TOPlist