Prvá prezidentská debata v USA lámala rekordy na internete

 
Hillary Clintonová a Donald Trump majú za sebou prvú televíznu debatu pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Tá dokázala zlomiť hneď niekoľko rekordov na internete.

Asi pre nikoho nebude prekvapením, že prvá prezidentská debata lámala rekordy v sledovanosti televízneho vysielania. Priamy prenos sledovalo v televízii približne 84 miliónov ľudí. Zaujímavejší je už ale fakt, že rekordy sa v tom čase lámali aj na internete.
 
Známy portál YouTube informoval verejnosť, že prvá verejná konfrontácia Clintonovej s Trumpom bola najväčším živým politickým vysielaním všetkých čias na internete. Takmer dva milióny divákov sa rozhodlo súbežne sledovať online prenos na šiestich hlavných spravodajských kanáloch. Taktiež sa debata zapíše do histórie YouTube ako jeden z najviac sledovaných prenosov v histórii. V porovnaní s prvou prezidentskou debatou v roku 2012 sa jedná o 14-násobný nárast počtu divákov.
 
 
Sociálna sieť Twitter zatiaľ neposkytla médiám konkrétne štatistiky, no potvrdila, že počas nedávnej debaty sa poslalo viac tweetov ako pri prvej debate spred štyroch rokov. Vtedy používatelia odoslali 10,3 milióna príspevkov. 
 
Vypätej diskusii sa podarilo zlomiť pár rekordov aj na iných službách. Online služba televízie CBS zaznamenala rekordy hodinovej sledovanosti a počas debaty k nej pristúpilo viac ako 1,4 milióna používateľov. Niektoré stránky dokonca nevydržali nápor používateľov a častokrát boli nedostupné. Aj tieto čísla hovoria o tom, ako sa internet v priebehu 4 rokov vyvinul, a stal sa neoddeliteľnou súčasťou nášho života.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist