Projekt Scorpio potvrdený, Microsoft prinesie najvýkonnejšiu konzolu

, Autor: Anonymný používateľ
 
S konzolami sa roztrhlo vrece. Microsoft okrem nového Xbox One S sľúbil aj príchod úplne nového Xbox „Scorpio“, ktorý prinesie až 4-násobne vyšší výkon ako pôvodný Xbox One a Microsoft o ňom hovorí ako o najvýkonnejšej konzole, ktorá bola kedy vyrobená.

Ako sa včera počas E3 ukázalo, všetky uniknuté informácie ohľadom nových Xbox konzol z konca mája boli pravdivé. Microsoft včera skutočne predstavil mierne vylepšený Xbox One S pre 4K hranie a potom potvrdil, že „projekt Scorpio“ bude realitou. Ten prinesie už výraznejší upgrade pôvodnej Xbox One konzoly a Microsoft sľubuje 4-násobne vyšší výkon. Nový Xbox „Scorpio“ bude súperiť najmä s PS4 Neo od Sony, ktorá by mala debutovať ešte tento rok. Vzhľadom na to, že nepoznáme hardvérové špecifikácie konzoly od Sony je však ťažko usúdiť, ktorá konzola bude lepšia.
 
 
Microsoft sa snaží nalákať majiteľov súčasných Xbox One konzol na upgrade aspoň niektorými číslami. Firma sľubuje výkon na úrovni 6TFLOPs čo by znamenalo, že konzola by mala utiahnuť hry aj v 4K rozlíšení pri 60fps. Pre porovnanie, pôvodný Xbox One má výkon iba 1,32TFLOPs, takže ak sa vyplnia slova Microsoftu pôjde o poriadny nárast výkonu. O konkurenčnom PS4 Neo sa šepká, že prinesie výkon 4,14TFLOPs. O novom Radeone RX 480 AMD tvrdí, že ide o kartu pripravenú pre 4K hranie pričom karta sľubuje výkon 5,84TFLOPs. Nový Xbox by tak mal poskytnúť ešte o čosi vyšší výkon a mal by byť vhodný aj pre hry vo virtuálnej realite.
 
V útrobách konzoly sa bude nachádzať procesor, ktorý by malo AMD vyrobiť špeciálne iba pre konzolu. Presnejšie povedané pôjde o SoC, ktorá v sebe bude ukrývať 8 procesorových jadier architektúry Zen a grafické jadra architektúry Polaris. O hernom zážitku je ešte predčasné hovoriť nakoľko nový Xbox Microsoft neuvedie skôr ako na jeseň 2017. Po uvedení bude príslušenstvo pre Xbox 360 a Xbox One kompatibilné s novou konzolou.
 
 
Kľúčové slová
E3 2016, herné konzoly, Microsoft, Xbox
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Projekt Scorpio potvrdený, Microsoft prinesie ...

v skutocnosti to bude low -end, ked vyjde o rok.., Ludia sa pozeraju na akysi udaj 5,84TFLOPs , alebo aj zaokruhlene 6 tfllop, Hlupaci /chudaci ludia sa tesia , same detske oci maju, ale su slepi, bohuzial je to vykon na *****, proste ako pisem -v dobe vydania to bude low -end ,ak nie low-mid end. Ludia vydia udaj a je z toho hype, bohuzial vysledok bude priemerny /podpriemerny. Nemam problem to napisat. A j chudak Ms sa snazi tlacit svojimi par exluzivitami (ubohe) aby ludia presli na win10 spy version. No dakujem pekne. Doteraz to bolo exkluzivity pre xKrabice ,teraz x0 + win10 , co z toho vypliva , -dame exkluzivity tam ,kde to najviac ,,,smrdi´´ ,kazdy sudny jedinec si tuto abnormalnu vec vsimne, ostatni skocia do studne plnej sr*ciek. Pre mna za mna -aj keby tam bola dx 15 + par exkluzivit , ci aky vykon na x-krabice ,to je jedno -nemam zaujem, uz z cisto pristupoveho hladiska - krabice -drahe hry , obmedzenost (napr.mody) proste pc je pc, a Win 10 je proste najväcsie fiasko od dob MS, Vista je oproti 10nam super system. A to myslim doslova (ostatne win7 = win Vista, pretoze je to tak ! ,len ludia boli hlupi a robili to co nemali (malo ram) ) v dobe vydania.

Re: Projekt Scorpio potvrdený, Microsoft prinesie ...

žial konzolový bum ide dole vodou .už po nintende 64 a po ps2 to je už len stagnácia minimum vylepšení . Skôr by sa oplatilo si poskladat minipc a pouzivat ho ako konzolu .dneska je vela možnosti na ktoré sa fakt dnešne "nextgen" konzole nechytaju a ani tie ćo maju dojst na trh snad s výnimkou na jar 2017 nove nintendo.

Poslať nový komentár

TOPlist