Pro1 X - smartfón s qwerty kávesnicou

Spoločnosť F(x)tec spustila na Indiegogo kampaň na svoj smartfón.

Spoločnosť F(x)tec v spolupráci s portálom XDA-Developers pracuje na smartfóne Pro1 X, ktorý hlavne zaujme s výsuvnou qwerty klávesnicou. Podporiť vývoj môžete aj vy tým, že sa zapojíte do kampane a zároveň si ho aj kúpite. Novinka má mať procesor Snapdragon 835 od spoločnosti Qualcomm, ktorému má sekundovať 6/8GB RAM a 128/256GB ROM. Poteší aj podpora pamäťových kariet do 2TB. Displej bude AMOLED s FullHD+ rozlíšením o veľkosti 5,99".

Novinka okrem najväčšieho "ťaháku" zaujme aj podporou troch systémov: Google Android, Ubuntu Touch a Lineage OS. Na podpore ďalších sa pracuje, presnejšie má ísť o: MS Windows, Sailfish OS a Debian Linux. Zároveň môžete smartfón využiť aj ako počítač, keďže ho viete pripojiť cez kábel k monitoru. Fotoaparát ma rozlíšenie 12Mpix, sekundárny 5Mpix a selfie kamera má rozlíšenie 8Mpix .Za 128GB verziu zaplatíte 550 eur a za verziu s 256GB úložiskom 610 eur.

Zdroj: Indiegogo,

Komentáre (2)
Peter

Takmer dokonaly telefon! Baterka je dost bieda, ale asi uz nebolo kam pre klavesnicu. Cena sa mi zda kusok nad, ale zas novinka a vlastnosti to vyvazuju.

Marin003

Za tú cenu by to chcelo pribaliť redukciu na hdmi v balení s možnosťou nabíjania a pripojenia aspoň 2x usb

Pridať nový komentár
TOPlist