Privítajte najvýkonnejšiu hernú grafickú kartu sveta - NVIDIA GTX 1080Ti

, Autor: Ján Kisty

NVIDIA dnes v noci oficiálne predstavila dlho očakávanú GeForce GTX 1080 Ti, zároveň klesla cena starších GTX 1080 a 1070.

NVIDIA dlho čakala, či príde odpoveď zo strany AMD v High-end ale spoločnosť AMD sa minulý rok rozhodla, že tento segment pustí a zameria sa (z hľadiska predaja) na zaujímavejšiu strednú triedu. NVIDIA tak mala 4 mesiace kartu, ktorú chcela postaviť proti Vege. Dnešným dňom oficiálne kartu uvádza na trh.

Takt jadra je 1480 MHz s boost clockom až 1582 MHz (ako vieme, reálny bude niekde okolo 1700 MHz). Počet CUDA jadier je prekvapením, pretože NVIDIA GTX 1080 Ti má počet jadier rovnaký ako Titan X, až 3584. Ostali aj GDDR5X pamäti s taktom asi 11 GHz. Kapacita VRAM je až 11GB. Šírka zbernice je 352 bitová. Na karte je tak vypnutý jeden pamäťový modul (384 – 32bit). Priepustnosť karty je 484 GB/sek, čo zodpovedá práve 11 GHz.  Cena oproti Titanu je len polovičná!

Karta má byť o niečo rýchlejšia než Titan X a až o 35% výkonnejšia než GTX 1080. Karta má mať opäť dobrý OC potenciál (2 GHz+).  Karta má byť chladnejšia a referenčný chladič tichší.

Počet ROPs je 88 a TMU 224, pre porovnanie Titan XP má 224/96.

Karta bude v predaji od budúceho týždňa s cenovkou 699€+.Veríme, že kartu sa nám podarí získať do redakcie aj v referečnom dizajne.

Zdroj: NVIDIA

 

Kľúčové slová
nVidia
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

NVIDIA začala tento rok agresívne a zjavne si chce udržať vysoký trhový podiel, AMD bude musieť pohnúť , čas sú peniaze a vývoj dokáže pohltiť veľké prostriedky každej firmy. Otázka , akú stratégiu má pripravenú NVIDIA na budúci rok by ma teraz najviac zaujímala...

Asi mas pravdu ... a urcite je to logicky krok ...

... ALE !!! mne sa po dlhej dobe zda ze nV konecne urobila aku/taku konkurencnu kartu ... kedze doteraz bol ten vykon vzdy ... viac menej otazny ... tu to vyzera na celkom slusny posun vpred (zeby reinkrarnacia 8800GTX! - nazov sa +/- podoba ... mozno aj tak prekvapi) a nepyta za nu az taku extremnu sumu ...700€ za takto vykonne zelezo mi uz prijde ako vcelku dobra kupa ... doteraz to boli len same "nevykonne predrazenky" ... s naozaj diskutabilnym posunom vykonu od predoslej generacie ... no cennovo tie karty trhali rekordy ...

... teraz to ale vyzera fakt na kauf storocia ... uvidime ako dopadnu testy (obr-ove testy budu samozrejme "hviezdne" ... aj ked stale sa bucha do hrude a tvrdi aky je on "extra" objektivny ... ale vsak kazdy ma vlastny rozum a hadam vie "rozlisovat" hoax od pravdy ... apson do urcitej miery) ... a samozrejme konkurenci.

Uz len keby sa tie ceny za HE (citaj high end) posunuli na hodnoty kedy boli za cias HD7970 (a teda myslim ze ma stala 8000czk cca 250-300€) ... to by bol potom naozaj kauf storocia (1080TI za cenu 300€ ... krasa !!! ... AMD DRZIM VSETKYCH 20 NECH NIECO PORIADNE VYDATE ! a ceny pojdu len a len nadol).

699 USD je oficialna cena, to nie je to iste co EUR, navyse v USD sa udava bez DPH...
oficialna cena podla Nvidie pre nas je 823€, co uz nie je az taka super kupa

No tak tych 823€ uz skutocne nieje az taka skvela cena ... ale z osobnej skusenosti viem ... ze to nemusi byt az taka pravda ... povodne sa 7970 taktiez predavala cca za 400€ ... ale ked som ju kupoval uz ta cena padala pod 300€ ... aj vplyvom kurzu dolar/czk (resp. dolar/€).

Poslať nový komentár

TOPlist