EN

Pripravuje Samsung platformu bez OS?

Názor analistu prináša pohľad na moderný technický priemysel a potencionálny plán Samsungu vytvoriť platformu bez operačného systému v celej škále svojich produktov.

Tradičná stratégia v technologickom priemysle bola počas uplynulých dvadsiatich rokov založená na tom, že ak chcela spoločnosť dosiahnuť vplyv a kontrolu, musela mať operačný systém. Príkladmi sú samozrejme spoločnosti ako Microsoft, Google a Apple. Neúspešne sa ukázali podobné snahy spoločností od Blackberry, HP a LG (s ich WebOS), a tiež Samsungu (s Tizenom).

V poslednom čase sa ale začali čoraz viac objavovať platformy, ktoré sú nezávislé od operačných systémov. Medzi ne patrí napríklad Amazon a ich Alexa, Facebook (prakticky celý Facebook je platforma) a naposledy práve Samsung. Ten zasa predstavil celú sieť služieb, ktorá je určená pre ich hardware, ale tiež predstavuje iný druh prepojenia vo všetkých typoch ich zariadení.

Zaujímavé je, že takéto technológie začali vyvíjať už aj poskytovatelia tradičných OS. V budúcnosti by sa podľa Techpinions mali zamerať na strojové učenie, služby založené na umelej inteligencii a hlasových asistentov. Všetky tieto služby ale budú môcť fungovať nezávisle od pôvodných operačných systémov.

Posledné vydanie Samsungu S8 konečne ukázalo aj časť myšlienky pre budúcnosť tejto spoločnosti. Práve Samsung, so svojou škálou produktov siahajúcou od smartfónov až po televízory a inú elektroniku, má unikátnu pozíciu dosiahnuť obsiahlu konektivitu zariadení (a celých domovov). Možno najlepšiu na svete. Hlavne keď vezmeme do úvahy aj nedávnu akvizíciu spoločnosti Harman- veľkého dodávateľa automobilových súčiastok.

Žiadna snaha jedinej spoločnosti dominovať v technologickom svete sa nezaobíde bez spolupráce s partnermi (možno aj konkurentmi). Napriek tomu, vďaka svojej pozícii poskytovateľa mnohých aspektov pre domácnosti po celom svete, Samsung má najväčší potenciál stať sa narušiteľom v platformovej vojne.

Zdroj: techpinions

Komentáre (1)
Pjetro de
1) myslel som ze amazon a xichtokniha su webove portaly (a pod kapotou vyuzivaju pokojne aj 30 technologii) 2) zariadenie len tak bez nicoho neexistuje, vzdy nieco riadiace musi byt (bios ci firmware), aj bluray napalovacka ci disky maju firmware (a nie OS) a ten firmware riadi spuuuuuuuuuuustu veci !!!
Pridať nový komentár
TOPlist