Príchod Apple Music zrýchlil rast služby Spotify

 
Hudobná služby Spotify zaznamenala od júna minulého roku rýchlejší rast, za čo môže vďačiť najmä vstupu Apple Music na trh.

Služba Spotify bola vytvorená pred desiatimi rokmi vo Švédskom hlavnom meste Štokholm, a dnes sa môže pýšiť dominantným postavením na trhu. Jej služby využíva približne 100 miliónov používateľov v 59 krajinách po celom svete.
 
Viceprezident Spotify a jeden z prvých členov spoločnosti, Jonathan Forster, sa vyjadril pozitívne ohľadom príchodu Apple Music na trh s hudobnými službami. Podľa neho je väčšia konkurencia prínosná pre všetky zúčastnené strany, lebo je ťažké vybudovať celé jedno odvetvie ako samostatná jednotka.
 
 
S príchodom Apple Music zaznamenala služba Spotify rýchlejší rast ako nikdy predtým. Spotify momentálne stále kraľuje trhu s 30 miliónmi predplatiteľov. Podľa posledných správ by sa čísla Apple Music mali pohybovať okolo 13 miliónov predplatiteľov, ktorých dokázali získať za necelý rok odkedy spustili službu vo viac ako stovke krajín.
 
Spotify však čelí konkurencií z viacerých strán, nielen od Apple Music. V hre sa objavujú stále nové mená ako Pandora Media, nemecký startup SoundCloud, či Tidal od populárneho amerického rappera Jay-Z. S istotou môžeme povedať, že boj na poli hudobných streamingových služieb bude v blízkej budúcnosti tvrdý a až čas ukáže, kto je schopný poskytnúť používateľom to najlepšie.
 
 
Komentáre (1)
hakim
google music play 4.49/mesiac
Pridať nový komentár
TOPlist