Prichádza aktualizácia Windows 10 April 2018 Update. Čo prináša?

Microsoft oznámil aktualizáciu Windows 10 April 2018 Update, ktorá je k dispozícii na stiahnutie od pondelka 30. apríla, pričom od 8. mája sa bude celosvetovo uvoľňovať na počítačové zariadenia s Windows 10.

Funkcia Časová os v prostredí Windows 10 umožní používateľom vrátiť sa v čase a nájsť dokumenty, na ktorých pracovali dnes, minulý týždeň či pred niekoľkými týždňami. Používatelia môžu dokonca nájsť aj to, čo robili v aplikácii Microsoft Edge alebo Office 365 na zariadeniach iOS alebo Android a to akonáhle sa zase vráti do Windows 10.

Funkciu Pomocník pre lepšie sústredenie môže používateľ aktivovať kedykoľvek potrebuje pracovať bez rozptýlenia, či už sociálnymi médiami či rôznymi notifikáciami. Prípadne si nastaví funkciu automaticky na určitú dennú dobu, kedy nechce byť rušený. Dostupná je aj vylepšená funkcia Dictation, ktorá umožňuje používateľom zaznamenávať ľahšie poznámky či vytvárať texty a to jednoducho hlasom.

Microsoft vylepšil tiež svoj prehliadač Edge, ktorý prináša nové funkcie a vylepšenia vrátane možnosti vypnúť zvuk v záložke, čítania v režime celej obrazovky, prehľadnejší formát pre tlač, gramatické nástroje a automatické vypĺňanie webových formulárov. Microsoft oznámil tiež nové možnosti a aktualizácie v Microsoft 365.

Zdroj: Microsoft

Komentáre (5)
Robo7
Nové zostavy mi chodia aj na staré pc v deň vydania, skúsil som update aj čistú inštaláciu, všetko ok, po necelom týždni používania hodnotím ako najlepšiu zostavu W10 z doteraz vydaných, zrejme viac testujú a majú už dosť skúseností z predchádzajúcich zostáv. Nedošla mi zatiaľ nová zostava na mobilný tel, tú zvyknú uvoľniť neskôr.
Xaggy
Mne po tej aktualizácii klesajú FPSka v hre!
Martin Klokner
zaujimavy postreh, cakal by som prave opak - ze sa zameranie na programy a hry bude zlepsovat
Martin Klokner
Zial, MS si zo zakaznikov zas robi srandu a beta testerov. Skusane na 4PC z toho dve po update a restarte cierna obrazovka a toci sa kolecko dokola az po... Nutnost vratit zmenu, ani uninstal driverom cez DDU v nudzovom rezime nepomaha. Je to loteria 50:50 ci vam ludia pojde APRIL UPDATE alebo budete muset vracat zmeny z predchadzajucej verzie nazad.
lepermessiah
tak ja som asi superstastny na loterie, 8 kusov a vsetko bez problemov, vratane insiderov, kde uz tuto zostavu nejaky ten piatok mam, akurat mne osobne bude chybat homegroup :D
Pridať nový komentár
TOPlist