Pri vývoji HarmonyOS, náhrade za Android od Huawei pomáhajú Rusi

Spoločnosť Huawei prizvala na pomoc ruských inžinierov (výskumný a vývojový tím), ktorí pomáhajú vyvíjať HarmonyOS (v Číne označovaný ako HongMengOS).

Podľa správy GlobalTimes má ruský tím výskumu a vývoja čínskeho technologického giganta približne 1500 zamestnancov vo viacerých mestách vrátane Moskvy, Petrohradu, Nižného Novgorodu a Novosibirsku. Tento ruský tím bol v úzkom kontakte s vývojovými partnermi spoločnosti Huawei, aby pomohol výskumnému produktu „byť viac kompatibilný s mobilným ekosystémom spoločnosti Huawei“. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť oznámila HarmonyOS 2.0, jeho beta verzia dorazí v decembri 2020 a smartphone sa objaví niekedy v roku 2021.

Kým vývoj vlastného operačného systému bol priamo ovplyvnený nedávnymi tlakmi zo strany USA a ich sankcií, spoločnosť neopustila operačný systém Android. Huawei však nemá prístup k mobilným službám Google (tzv. Google Mobile Services) už od jesene 2019. Od tej doby boli obmedzenie posilnené, aby mala spoločnosť Huawei sťažený prístup k technológii vyrobenej v USA. V súčasnej dobe spoločnosť čelí rozsiahlemu zákazu a hrozí, že jej dodávateľský reťazec bude prerušený. Zo správy ruského tímu pracujúceho na HarmonyOS 2.0 teda vyplýva, že sa spoločnosť ponáhľa, aby dodala nový operačný systém včas, a teda skôr, než možno úplne stratí prístup k Androidu.

Zdroj: GCh

Pridať nový komentár
TOPlist