Prekvapivý zvrat: Nokia je späť v hre, Apple aj Samsung v predaji strácajú

Nokia, ktorá patrí pod spoločnosť HMD Global sa podľa posledných správ dostáva do vedenia v mobilnom odvetví.

Podľa agentúry Canalys predala Nokia za prvé tri mesiace (Q1 2018) 1,6 milióna smartfónov, čo ju zaraďuje na piatu priečku v predajnosti telefónov. Vďaka tomu to znamená podiel 3,5% na trhu. O priečku vyššie, na štvrtom mieste skončil čínsky Xiaomi s 2,4 miliónmi predaných zariadení (5,3% podiel na trhu) nasledovaný Huaweiom na treťom mieste – 7,4 milióna predaných zariadení (a podiel 16,1%).

Huawei zvýšil predaje o 38,6% a spoločnosť Xiaomi dokonca o viac než 999%. Na druhom mieste skončil Apple, avšak predaje mu klesli o 5,4%, pri ktorom dosiahol trhový podiel 22,2% a 10,2 milióna predaných zariadení. Na prvom mieste sa drží stále Samsung, v predaji však padol až o 15,4%, pričom dosiahol 33,1% podiel s počtom 15,2 milióna predaných zariadení.

Zdroj: Canalys

Komentáre (12)
Ľudstvo
Jasne, piata priečka... ale že rozdiel medzi piatou a prvou je defakto 15-násobok, už nikto nerieši čo?
Pali_P
XIAOMI nezvýšil predaje o 999%. XIAOMI predaje v Európe ešte len začal, takže má v podstate nárast o "nekonečno" %. To len v tabuľke je uvedený najvyšší údaj, aký sa tam tvorcovi tabuľky podarilo dať. Preto je tam aj znak "viac ako" +999%.
wingo
A teraz keď si takto vysvetlil Xiaomi, vysvetli N/A Nokie :D
Lucifer0022
To je ľahké nie , Nokia len začala , aký môže mať ona medziročný rast či už všeobecne alebo v tom istom kvartáli za minulý rok, keď ešte ani ´´neexistovala´´ :) Zasmial som sa celkom na tejto otázke :D
wingo
Vysvetlenia údajov v tabuľke doteraz: XIAOMI oficiálne v EÚ nepredávala = nárast z nuly na 2,4mil. o "nekonečno" čiže 999+% Nokia oficiálne v EÚ nepredávala = nárast z nuly na 1,6mil. o N/A Niečo mi tu nesedí :D Btw. Nokia sa samozrejme predávala oficiálne v EÚ aj minulý rok, XIAOMI dostať oficiálne v EÚ eshopoch s plnou 2 ročnou zárukou, zaplatenou DPH atď. už roky.
Robo7
Pokles pre Samsung a Apple súvisí s pádom predaja na vyspelých trhoch, tam to už každý má, na našich trhoch rastie dopyt po lacných zariadeniach, Nokia ponúka nízke ceny a ak udrží nízke náklady pri výrobe má šancu poraziť aj Apple v počte predaných kusov, nie však v zisku, tam kraľuje jednoznačne Apple. Ak by prišla konečne zase kríza, potom možno očakávať zánik aj väčšej spoločnosti.
cocker.ba
cinska nokia je obycajny androidshit a original finska mobilna nokia je davno mrtva...
vanislav
xiaomi nič moc ..raz stačilo..sklamanie
vanislav
xiaomi nič moc ..raz stačilo..sklamanie
Nechcem Dom Zo Slamy
Falošná štatistika. V skutočnosti vyhrávajú neznáme čínske modely, ktoré núkajú špičkový HW za smiešne ceny. Tak voľakedy začínal Samsung.
adam102
Tak zas spickovy HW neviem, ale cenovo su na tom fakt dobre a to na Slovakov zabera.
Edi
Su to len nizke ceny, a od toho sa odvijaju aj suciastky nizsej kvality.
Pridať nový komentár
TOPlist