EN

Prekladač psích myšlienok

 
Väčšinu majiteľov psov už určite niekedy zaujímalo, čo sa im snaží ich štvornohý miláčik pohľadom naznačiť. Spoločnosť No More Woof vyvíja prekladač určený práve na transformáciu psích myšlienok do ľudskej reči.

Zariadenie sa nezameriava na prekladanie psieho havkania alebo vrčania, ale na prekladanie psích myšlienkových vzorcov. Na ich prekladanie má slúžiť zariadenie využívajúce EEG (encefalografiu), ktorá bude analyzovať myšlienkové pochody. Tie sú následne prekladané do ľudskej reči a môžeme ich počuť cez reproduktor. Celé zariadenie obsahuje ešte senzory a mini počítač Raspberry Pi.
 
 
Vývojári však upozorňujú, že produkt ešte nie je hotový, ale pracuje sa na ňom. Dúfajú, že sa im tento prekladač podarí dokončiť aj s pomocou dotácií, ktoré zbierajú na stránke Indiegogo. Ich cieľom je nazbierať 10 000 dolárov. Model za 65 dolárov by mal vedieť rozpoznať 3 myšlienky ako únavu alebo zvedavosť. Vyšší a drahší model by mal mať viac senzorov a výkonnejší software.
 
„Treba zdôrazniť, že psy rozmýšľajú iným spôsobom ako ľudia. Zatiaľ čo psí mozog vysiela signály indikujúce hlad neznamená to, že pes je v skutočnosti hladný. Ide skôr o mentálny stav ako o myšlienku, hoci rozdiel medzi týmito dvoma pojmami je zaujímavá filozofická otázka pre tých, ktorí radi filozofujú“, píšu vývojári na Indiegogo stránke.
 
Prekladač by sa mal inštalovať vo forme čohosi, čo pripomína handset. Výhodou je, že nie sú potrebné žiadne drastické zásahy do tela zvieraťa, ani oholenie hlavy.
 

 
Pridať nový komentár
TOPlist