EN

Prehliadač Chrome testuje novú funkciu Journeys a bočný vyhľadávací panel

Vývojári prehliadača Google Chrome v súčasnosti experimentujú s dvomi novými funkciami. Tými sú Journeys a bočný vyhľadávací panel.

Obe tieto nové experimentálne funkcie majú vylepšiť používateľskú skúsenosť s prehliadačom Google Chrome. Ten je momentálne najpoužívanejším prehliadačom na trhu, pričom jeho trhový podiel predstavuje viac ako 69%. Prehliadač Chrome nedávno priniesol skupiny kariet a poskytol nám možnosť zdieľať prepojenia na konkrétne zvýraznené časti stránky. Teraz prináša ďalšie nové funkcie.

Nová funkcia Journeys je odlišná od samotnej histórie prehliadača a má v prehliadači vyhradenú vlastnú stránku. Obsahuje odkazy kategorizované podľa príslušných tém, ktorým sa venujú. Konkrétne odkazy je tak nájsť jednoduchšie, pretože človek už nemusí myslieť na to, v akom čase daný web prezeral, či čo pozeral predtým a potom. V súčasnej dobe je funkcia Journeys k dispozícii na testovanie vo verzii Canary prehliadača Google Chrome určenej pre vývojárov.

Cieľom ďalšej novej funkcie je umožniť ľahké prepínanie medzi odkazmi. V zásade platí, že ak používateľ napríklad vyhľadá určité kľúčové slová vo vyhľadávači Google a narazí na odkaz, ktorý by mohol byť relevantný, nemusí naň kliknúť a stratiť predchádzajúce výsledky vyhľadávania alebo dokonca otvoriť novú kartu. Používatelia môžu teraz ľahko otvoriť tento odkaz v bočnom paneli, ktorý im umožní súčasne zobraziť aj výsledky vyhľadávania, aj samotný web, na ktorý smeruje odkaz. Bočný panel sa podobá mobilnej verzii prehliadača Google Chrome, a to aj pomerom strán. Tento bočný vyhľadávací panel je momentálne testovaný v kanáli pre vývojárov Chrome OS Dev.

Obe funkcie sú však zatiaľ experimentálne, takže ich konečného vydania sa nikdy nemusíme dočkať.

 

Zdroje: Chromium Blog

Pridať nový komentár
TOPlist