Predstavený 1TB USB kľúč aj dva nové externé SSD

, Autor: Martin Klokner

Spoločnosť Western Digital na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas predstavila nové produkty, ktoré sa budú predávať pod značkou WD a SanDisk. Medzi novinkami nás zaujal najmenší USB kľúč s neuveriteľnou kapacitou - 1TB a tiež externé SSD.

USB flash disk s kapacitou 1TB používa rozhranie USB-C a je tak vhodný aj pri prenášaní dát medzi počítačom a smartfónom. Okrem toho spoločnosť uvádza nízkoprofilový USB kľúč pod označením SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive s kapacitou 256 GB. Pre nadšených fotografov sú zaujímavé dva prenosné externé SSD.

Zatiaľ čo Western Digital My Passport Wireless SSD umožňuje bezdrôtový prístup k obsahu disku, druhý disk SanDisk Extreme Portable SSD je ideálne a rýchle úložisko na ukladanie a editovanie fotografií vo vysokom rozlíšení, kdekoľvek na cestách. Cena ani dostupnosť produktov zatiaľ nebola oznámená.

Spoločnosť tiež predstavila úložisko WD My Cloud Home. Zaujímavosťou je pritom prepojenie so službou Amazon Alexa - používatelia môžu pristupovať k uloženým súborom prostredníctvom hlasových príkazov. Aplikácia My Cloud Home okrem toho podporuje aj technológiu Google Chromecast a umožňuje používateľom streamovat video, televízne programy a filmy na obrazovku smart TV s podporou Chromecast.

Zdroj: TS

Kľúčové slová
SanDisk, Western Digital
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist