EN

Predstavenie Redmi K40 sa blíži

Značka Redmi neváha a pripravuje predstavenie smartfónu Redmi K40.

Dcérska značka Xiaomi pripravuje predstavenie svojej tohtoročnej vlajkovej lode - Redmi K40. Tá by mala používať najnovší čipset Snapdragon 888, ktorý vyrába Qualcomm. Redmi sa chváli tým, že novinka bude mať najdrahšiu plochú obrazovku, čo pravdepodobne značí, že výrobca asi skončí so zahnutými displejmi. Zatiaľ ani nie je jasné, či bude použitý LCD displej alebo AMOLED, ani aká bude podporovaná obnovovacia frekvencia displeja. Trendy ale hovoria zatiaľ jasne a môžeme očakávať minimálne podporu 120 Hz.

Šepká sa o batérii, ktorá by mala mať kapacitu väčšiu ako 4000 mAh, ale očakávať by sme mohli kapacitu na úrovni 6000 mAh, vzhľadom na nedávno predstavené zariadenia tejto značky. Na základe histórie rady K môžeme očakávať dobrú cenu, ktorá býva na úrovni vyššej strednej triedy, ale pritom máte v zariadení jeden z najvýkonnejších čipsetov. Zázraky určite nebudete môcť očakávať od použitých fotoaparátov, predsa len niekde sa šetriť musí, aby cena bola na určitej hladine.

Predpokladá sa aj použitie pomalšieho modulu RAM - LPDDR4x, ale aj úložiska UFS 3.0. Taktiež sa dá očakávať vzhľadom na cieľovú skupinu, že budú chýbať aj niektoré prémiové funkcie, ktorými disponujú zariadenia prémiovej rady Mi, ako napríklad bohaté nastavenia displeja. Tie má napríklad nedávno predstavená novinka Xiaomi Mi 11.

Ostáva si už len počkať na oficiálne predstavenie novinky a jej detailov.

Zdroj: GSMArena, XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist