Prečo si Siri myslí, že národná hymna Bulharska je Despacito?

, Autor: Martin Klokner

Vo svete mobilných technológií sa opäť vyskytol zaujímavý omyl. Siri, asistentka na Apple iPhonoch si totiž zmýlila štátnu hymnu Bulharska, ktorú nahradila letným hitom Despacito.

Zatiaľ čo pôvodná bulharská hymna má názov „Мила Родино“ (Mila Rodino), čo v preklade znamená „Milá vlasť“. Text a hudbu k bulharskej hymne napísal Cvetan Radoslavov a to ešte v roku 1885, ale teraz sa Siri zmýlila a jeho umelecké dielo vymenil za letný hit Despacito (od hudobníkov z Portorika – Luisa Fonsiho a Daddy Yankeeho).

Pripomeňme, že Despacito tento rok valcuje hitparády a umiestnil sa aj na prvom mieste v počte prehratí na YouTube (a predbehol tak kórejského PSY). Niektorí predpokladajú, že dôvodom je výmena vyhľadávača. Zatiaľ čo doteraz používal Apple vyhľadávač od Microsoftu (Bing), po novom používa vyhľadávač od Googlu. Ešte zaujímavejšie však je, že Google Assistant uvádza správne informácie o Bulharskej hymne, podobne ako Wikipedia.

Zdroj: The Verge

Kľúčové slová
Apple, Assistant, Bing, Bulharsko, Daddy Yankee, Despacito, Google, Hymna, internet, iPhone, Microsoft, PSY, Siri, Vyhľadávač, Wikipedia, Youtube
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Prečo si Siri myslí, že národná hymna Bulharska je ...

Somarina. Teraz som to checkol a Siri mi odpovedala Mila Rodino

Zrejme to medzitym opravili :)

Poslať nový komentár

TOPlist