Pracuje Apple stále na projekte Titan?

Podľa dostupných informácii Apple by stále mohol pracovať na svojom automobile.

O projekte Titan sa už dlho špekuluje, že by malo ísť o automobil. Nasvedčuje tomu aj minuloročný "prestup" jedného z inžinierov Tesly,  Dr. Michaela Schwekutscha, bývalého viceprezidenta spoločnosti Tesla pre inžinierstvo, ktorého výlučná zodpovednosť u konkurenčnej automobilky bol návrh a výroba elektrických pohonných jednotiek.

Schwekutsch má v skutočnosti povesť jedného z najskúsenejších dizajnérov elektrických pohonných jednotiek v priemysle a pred nástupom do spoločnosti Tesla navrhol elektrické a hybridné hnacie ústrojenstvo od BMW i8 až po Porsche Spyder. Zatiaľ čo každodenné operácie projektu Titan stále riadi Doug Field, ktorý sa do Apple vrátil pred dvoma rokmi po pôsobení v spoločnosti Tesla: Field ešte pred odchodom pracoval u legendárneho Boba Mansfielda, bývalého senior viceprezidenta spoločnosti Apple pre technológie, ktorý je aktuálne už na dôchodku.

V tomto okamihu je pravdepodobné, že všetky základy hardvéru pre projekt Titan, presnejšie technológie ako senzory LiDAR, hnacie ústrojenstvo, elektronika a mechanické komponenty, sú viac menej už pripravené. Stále ale nie je možné s istotou povedať, čo sa nakoniec stane projektom Titan, pretože Apple za posledných pár rokov prešiel rôznymi smermi, ale náznaky sú viac menej jasné a teraz sa pripravuje na svoj prvý automobil.

Jednoduché zhrnutie: Prečo a na čo by boli Applu inžieri z automobiliek, keď ich zmeranie je úplne niekde inde?

Zdroj: iDropNews,

Pridať nový komentár
TOPlist