Pozrite sa, ako Apple a YouTube zarábajú každú sekundu

 
Dokáže vaša firma za 1 sekundu vygenerovať príjem asi $5000? Apple to vie. A viete koľko hodín videa je za 1 sekundu nahratých na YouTube? 

Zatiaľ čo vy sa nadýchnete niekto pekne zarobí. Nič nové, úspešní podnikatelia a firmy vedia za krátku dobu zarobiť veľké peniaze. Vďaka novému projektu everysecond.io však môžeme v priamom prenose sledovať niektoré zaujímavé štatistiky 2 obrovských firiem Apple a YouTube. Nejde pritom len o príjem týchto firiem, ale napríklad aj o počet predaných zariadení, počet zákazníkov v obchode, počet odoslaných správ a podobne v prípade Apple. V prípade YouTube zas môžeme sledovať počet hodín nahratého či prehraného videa, počet nových odberateľov v jednotlivých kategóriách a to všetko každú sekundu.
 
 
Tak napríklad Apple predá asi 6 iPhone-ov za 1 sekundu a 2 iPad-y. Apple Watch sa predávajú slabšie a za 1 sekundu Apple nepredá v priemere ani 1 kus. Príjem firmy za 1 sekundu je niekde okolo $5000. Za 1 sekundu je stiahnutých asi 1000 aplikácii z App Store.
 
V prípade YouTube zaujme počet pozretí videí za 1 sekundu, ktorých je asi 40 000. Za 1 sekundu pritom na tomto videoportáli pribudne asi 5h videa a prehraných je až skoro 2000h videa. Všimnúť si tiež môžeme, že YouTube za 1 sekundu zarobí z reklamy niečo cez $100, no na údržbu sa v rovnakom čase minie skoro $200. Stránka ponúka aj iné zaujímavé štatistiky preto odporúčame jej navštívenie. Tvorcovia navyše sľubujú, že na stránku pridajú časom viac firiem.
 
Pridať nový komentár
TOPlist