EN

Pozor na nákupy na Amazone alebo eBay - nemusia sa dať refundovať !

Kúpili ste si „fake“ grafickú kartu cez Amazon? Je možné, že nebude dať vrátiť.

Zákazník v Kanade si kúpil RTX 3060 Ti, a veril, že karta je skutočná. Ako sa okázalo, bol mu predaný fake. Amazon tento fake odmietol prijať späť s tvrdením, že „skutočný produkt“ sa má vrátiť. Refundácia tak nie je možná. Za Zotac „GeForce Twin  Edge RTX 3060 Ti“ zaplatil pomerne dosť - 690 USD. Vieme však aká situácia s grafickými kartami bola poslednú dobu.

V krabici však na jeho prekvapenie našiel len niečo plastové, čo malo „pridať na váhe“, aby sa zdalo, že krabica skutočne obsahuje grafickú kartu. Po reportáži CBC sa zdá, že tento prípad nie je prvý a Amazon odmieta tento typ reklamácií. Je to na druhej strane logické, pretože sa určite nájdu aj špekulanti z rady zákazníkov, ktorí by kartu vyňali a snažili sa tvrdiť, že tam žiadna nebola.

Reportáž si môžete pozrieť tu: 

Najhoršie na tom, je to, že „vrátený produkt“ zamestnanci Amazonu zničili, takže teraz nie je možné ani preukázať, čo bolo predmetom balenia – údajne z dôvodu ochrany zamestnancov. Amazon ďalej tvrdí, že v krabici, ktorú poslal, obsahovala skutočnú grafickú kartu a jeho rozhodnutie je finálne. Zákazník má tak vlastne smolu.

Ak nakupujete cez Amazon alebo eBay musíte s takýmto rizikom žiaľ počítať.

Zdroj: YT, techspot

Komentáre (2)
nezmar

to je uplna blbost, ak by to clovek dal na sud tak by vyhral. a hlavne ak to dojde od kuriera treba to vzdy skontrolovat ci prislo neporusene balenie.

noaletoto

by ma zaujimalo ako sa prislo k ebay. uplne iny biznis. a refundacia funguje v pohode. ziadne taketo hadanie sa s nimi. a kto tomu neveri, nech sa pripoisti.

Pridať nový komentár
TOPlist