Používatelia iOS, iPadOS a watchOS zariadení by si mali čím skôr zaktualizovať operačný systém!

Všetci používatelia zariadení iPhone, iPad alebo Apple Watch by si mali čím skôr nainštalovať aktualizáciu iOS 14.4.2, iPadOS 14.4.2 a watchOS 7.3.3 na odstránenie bezpečnostnej hrozby, ktorá mohla byť aktívne zneužitá.

Na rozdiel od väčších aktualizácií softvéru, ktoré môžu priniesť niektoré aktualizované funkcie, sa aktualizácie iOS 14.4.2, iPadOS 14.4.2 a watchOS 7.3.3 zameriavajú na opravu zabezpečenia, nakoľko tieto operačné systémy v ich skorších verziách obsahujú aktívnu bezpečnostnú hrozbu, ktorá umožňuje spracovanie škodlivého webového obsahu a ktorá tak môže viesť k univerzálnemu cross site scriptingu. To znamená, že ak plánujete navštíviť nejaké potenciálne nebezpečné weby, určite by ste mali túto aktualizáciu nainštalovať čo najskôr. Spoločnosť Apple uvádza, že „táto aktualizácia poskytuje dôležité bezpečnostné aktualizácie a je odporúčaná všetkým používateľom“.

Spoločnosť Apple uviedla, že hrozba mohla byť aktívne zneužitá, nejde teda iba o potenciálnu hrozbu. Hrozba, ktorá je opravená najnovšími aktualizáciami operačných systémov spoločnosti Apple a je registrovaná pod kódom CVE-2021-1879 a bola najskôr podrobne popísaná Clementom Lecigneom a Billy Leonardom zo skupiny Google Threat Analysis Group.

Je to zraniteľnosť nultého dňa, ktorá ovplyvňuje širokú škálu Apple zariadení, vrátane zariadení iPhone 6s a novších, všetkých modelov iPad Pro, iPad Air 2 a novších, iPad 5. generácie a novších, iPad mini 4 a novších, iPod touch 7. generácie, Apple Watch Series 3 a novších.


Prečítajte si tiež: Apple údajne uvažuje o výrobe rugged verzie hodiniek Apple Watch


 

Zdroje: Apple Support, Apple Support

Pridať nový komentár
TOPlist