Porovnanie nových Galaxy S9 a S9+ oproti Note 8, čo prinášajú?

Spoločnosť Samsung predstavila tak, ako sa očakávalo nové vlajkové modely pre rok 2018. Oproti sérii S8 prinášajú niekoľko noviniek.

Na úvod treba povedať, že veľa rozdielov oproti minuloročným modelom neprinášajú. Najmä ak zoberieme do úvahy Note 8, stále aktuálnu vlajkovú loď telefónov so štýlovým stylusom. Novinky zo série S9 zaujmú však dynamickou clonou, ktoré si lepšie poradia v horšom osvetlení.

Zmeny sa dočkala aj hardvérová výbava. Tá prináša nový procesor Exynos 9810 Octa, taktovaný na 2,8 GHz. Výbavu dopĺňa operačná pamäť – 4GB v prípade menšieho modelu S9 a 6GB v prípade S9+. Veľkostne sú na tom displeje nasledujúco – S9 s 5,8“ a S9+ s 6,2“ v porovnaní s Note 8, ktorý má 6,3“ (je to v skutku riadne veľká placka, pozn. red.), pokiaľ ide o RAM, aj Note 8 má 6GB.

Displej je rovnaký, ide o Super AMOLED panel a tzv. „Infinity Display“ s rozlíšením 2960×1440 pixelov. Modely prichádzajú natívne s najnovším Androidom (Oreo 8.0), v ponuke sú single SIM a aj dual SIM verzie. Vnútorná pamäť má buď 64GB, alebo 256GB, k dispozícii je aj slot pre karty microSD. Batéria má kapacitu 3000 mAh (S9-tka) a 3500 mAh (model S9+).

Pokiaľ ide o fotoaparát, výrobca stavil na 12 MPx snímač s dynamickou clonou – f/1.5 – f/2.4 (v prípade zadného fotoaparátu). Opäť aj tu sa líšia verzie – zatiaľ čo S9 má klasický jeden snímač, S9+ má rovnako ako Note 8 duálny fotoaparát. Predný fotoaparát má jednotne 8 MPx. Zaujímavosťou je tiež možnosť použiť 960 fps pri nahrávaní videa zadným snímačom a tiež AKG stereo reproduktory.

Ceny telefónov majú byť podobné, ako mali minuloročné modely pri sérii S8. Dostupnosť sa očakáva v polovici marca. Zaujímavé je tiež, ako si zákazníci porovnajú rozdiely medzi sériou S8 a S9. Veľa dôvodov na upgarde tu nie je. A rozdiel oproti Note 8 až na pár detailov pri foťáku a mierne vyššom výkone procesora – žiadny.

Zdroj: GSMarena

Komentáre (2)
Commodore
Skor bude zaujimave kupit lacnejsie S8 - teda ak pojdu ceny dole.
Martin Klokner
Áno, to je pozitívne aspoň pri neustálom "chrlení" nových modelov, že tie staršie zlacnejú. A používateľov to môže tešiť ešte viac, ak rozdiel medzi tohtoročným a minulým modelom nie je veľký :)
Pridať nový komentár
TOPlist