Populárna virtuálna klávesnica sa vracia na iOS

Microsoft prináša späť svoju klávesnicu na iOS.

Americký technologický gigant Microsoft v októbri tohto roka stiahol svoju virtuálnu klávesnicu - SwiftKey z obchodu Apple App Store. Tento krok vyvolal veľkú vlnu kritiky smerovanej voči majiteľovi aplikácie, čo takmer po mesiaci donútilo spoločnosť Microsoft vrátiť aplikáciu späť do obchodu App Store. K návratu klávesnice sa oficiálne 4 zatiaľ spoločnosť Microsoft nevyjadrila a teda dôvod zmeny názoru ostáva zatiaľ neznámy. Na sociálnej sieti Twitter sa ale objavilo vyjadrenie zamestnanca spoločnosti - Pedrama Rezaeia, ktorý je vedúci divízie Microsoft Mapy a Lokálne služby.

Podľa Rezaeia sa spoločnosť Microsoft rozhodla vrátiť aplikáciu do obchodu Apple App Store z dôvodu vysokej popularity tejto virtuálnej klávesnice. Prirom chce tvorca operačného systému Windows investovať do vývoja aplikácie ešte nemalé finančné prostriedky, takže sa používatelia môžu tešiť na nové a vzrušujúce funkcie. Výška investície zatiaľ nie je známa, ani približný zoznam nových funkcií.

Aplikácia Swiftkey sa prvýkrát objavila v obchode Apple App Store v roku 2014 a následne v roku 2016 bola odkúpená spoločnosťou Microsoft za sumu 250 miliónov dolárov. Virtuálna klávesnica je taktiež dostupná aj pre používateľov operačného systému Android cez obchod Google Play Store.

Zdroj: Gizchina,

Pridať nový komentár
TOPlist