EN

Populárna video-chatovacia služba nečakane končí po 14 rokoch!

Platforma ponúkala možnosť anonymného chatovania a videa s ľudmi po celom svete.

Video-chatovacia služba Omegle vznikla v roku 2009 a ponúkla svetu možnosť anonymnej komunikácie takmer s kýmkoľvek po celom svete. Vďaka Omegle ste mohli spoznať zaujímavých ľudí a v prípade obojastraných sympatií ste sa mohli v komunikácii presunúť na inú platformu. Bohužiaľ, tento skvelý nápad určený pre spoznávanie sa s ľuďmi naprieč svetom, dokázali zneužiť nečestné osoby. Vďaka ním platforma čelila takmer trvalej kritike, nakoľko sa mala stať rajom pedofilov, ktorí mali zneužívať Omegle na hľadanie nových obetí. To mal byť aj prípad maloletej americkej dievčiny, ktorú zneužíval pedofil takmer tri roky. Tá sa následne rozhodla o desať rokov žalovať službu za to, čo sa jej stalo. Toto obvinenie zakladateľ služby Omegle - Leif K-Brooks odmietol, pretože nemôže za nekalé úmysly zločincov.

Toto obvinenie malo byť "poslednou kvapkou v pohári" a zakladateľ video-chatovacej služby sa rozhodol jej prevádzku ukončiť. Vo vyhlásení spoločnosti sa ďalej píše o tom, ako je pre Omegle čoraz zložitejšie dodržiavať nové podmienky týkajúce sa moderovania obsahu. K-Brooks zároveň dodal, že je sklamaný z prístupu ľudí a vyjadril smútok nad tým, ako sa stretávanie ľudí stáva démonizovanou témou. Zakladateľ služby poďakoval používateľom, ktorí túto platformu používali s pozitívnymi úmyslami.

Napriek obvineniam, že Omegle sa stalo "hniezdom" pedofilom sa službe v spolupráci s políciou podarilo odhaliť približne 50 kriminálnikov.

Zdroj: Neowin,

Pridať nový komentár
TOPlist