Ponuky práce už aj cez Facebook, zatiaľ ale iba v USA a Kanade

 
Facebook bude novou možnosťou pre spoločnosti, ktoré hľadajú nové pracovné sily do svojho tímu. Táto možnosť však bude najskôr dostupná iba v USA a Kanade.

LinkedIn má v Spojených štátoch a Kanade novú konkurenciu. Spoločnosti, ktoré robia nábor do svojho pracovného tímu budú môcť v najbližších týždňoch zverejňovať oficiálne ponuky práce na sociálnej sieti Facebook. Používatelia tak budú môcť vyhľadávať svoje nové vysnívané zamestnanie priamo na oficiálnych stránkach spoločností na Facebooku.
 
 
Pracovné ponuky tak budú pre používateľov dostupnejšie, a niekoľko starostí by mohlo odpadnúť aj náborovým pracovníkom. Žiadateľovi o prácu Facebook automaticky vyplní kontaktný formulár, v ktorom sa budú nachádzať informácie z profilu. Potencionálny zamestnávateľ sa následne môže vybraným kandidátom ozvať prostredníctvom Messengera.
 
Cieľom Facebooku je zvýšiť výskyt vhodných pracovných ponúk pre konkrétneho používateľa. Zobrazovať sa budú primárne pracovné ponuky od spoločností, ktoré používateľ „lajkoval“. Nové možnosti dostanú aj samotné spoločnosti, ktoré si budú môcť priplatiť, aby sa ich ponuky zobrazovali častejšie pre špecifickú skupinu obyvateľstva.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist