Polestar 2 otvoríte už aj svojim smartfónom

Elektromobil Polestar 2 dostal významnú aktualizáciu.

Samozrejme, nejde o prvú automobilovú spoločnosť, ktorá umožnila využívať smartfón, ako digitálny kľúč od elektromobilu. Túto funkciu už používa napríklad BMW v automobiloch rady 5, ktoré si otvoríte iPhonom. Medzi ďalšie automobily patrí aj Lincoln, ktorý nazýva túto funkciu - Phone As A Key alebo Audi s funkciou - Mobile Key a potom je tu automobilová spoločnosť Tesla, ktorá túto funkciu samozrejme taktiež ponúka.

Elektromobil Polestar 2 využíva až osemnásť zabudovaných Bluetooth senzorov, ktoré sledujú interiér a exteriér automobilu a snažia sa detekovať smartfón s digitálnym kľúčom. Zároveň sledujú aj polohu zariadenia a pri vzdialení sa automobil uzamkne a pri priblížením sa odomkne. Celý tento proces sa deje automaticky, nie je teda potrebné, aby ste držali smartfón v ruke, čo je výhodou ak máte plné ruky a snaha vytiahnuť smartfón z vrecka alebo kabelky by nemusela dopadnúť práve úspešne. Keď sedíte v interiéri elektromobilu, stačí už len naštartovať a ísť.

Automobilová spoločnosť Polestar, patriaca pod Volvo zároveň hovorí, že ich riešenie je bezpečnejšie ako používanie rádiového signálu. Teda odchytenie signálu oveľa by malo byt ťažšie, ako v prípade konvenčného riešenia. S touto aktualizáciou si môžete zobraziť aj stav nabitia batérie elektromobilu, aktivovať na diaľku klimatizáciu a samozrejme odomknúť a zamknúť automobil. Aktualizácia bude postupne uvolňovaná už dnešným dňom.

Zdroj: Cnet,

Pridať nový komentár
TOPlist