EN

Pol milióna predaných Raspberry Pi 2 za 3 týždne

 

Šéf Raspberry Pi Foundation, Eben Upton, poznamenal, že predaje nového modelu predstavujú 10% zo všetkých predaných Raspberry Pi počítačov a to aj napriek problému po pripojení blesku. To by znamenalo, že od vzniku v roku 2012 sa predalo už asi 5 miliónov Raspberry Pi čo robí z tohto mini počítača najlepšie sa predávajúci počítač Britskej výroby. Predošlý rekord držal Sinclair ZX Spectrum, ktorému patrili 80-te roky. V novembri 2013 bolo pradených 2 milióny kusov, v lete 2014 to už boli 3 milióny a na konci minulého roka to už boli viac ako 4 milióny. Z tohto vývoja možno tiež usúdiť, že predaje Raspberry Pi ešte viac zrýchľujú.
 
 
Hlavným trhom počítača sú vzdelávacie inštitúcie po celom svete alebo aj priemyselné odvetvia. Drobným, no šikovným počítačom, však nepohrdnú ani kutilovia a nový model s podporou Windows 10 sa stáva v podstate plnohodnotným počítačom, ktorého v porovnaní s klasickými počítačmi limituje iba výkon. Ten však už tiež nie je tragický a podľa tvorcov narástol oproti prvej verzia 6-násobne, pričom počítač si stále uchováva prijateľnú cenu na hranici 30€.
 
Zdroj: fudzilla
 
Komentáre (4)
passco
Je niekde aj nejaky BP pre využitie tejto srandy napr na ovladanie svetiel v domacnosti?
m2fizy
neviem ci priamo existuje "aplikacia" v pravom slova zmyzle ... ale urcite existuje minimalne silna komunita ... kde ked pohladas nieco podobne urcite najdes (len sa obavam ze to bude vo forme striktneho kodu ... a teda nie aplikacia).
passco
Dik .. Aky je primarny kod pre "aplikacie". Postačí aj Python?
m2fizy
Kazdopadne RASPI 2 (xxl) rulles !!!
Pridať nový komentár
TOPlist