Podpora Microsoftu mala použiť na aktiváciu Windowsu pirátsky program

Keď všetky oficiálne cesty zlyhajú, pomôže aj nelegálna cesta.

Juhoafrický youtuber - Wesley Pyburn si kúpil oficiálnu licenciu pre operačný systém Windows 10, nakoľko nechcel riešiť prípadné problémy s používaním "cracku". V prípade používania programov pre nelegálnu aktiváciu OS Windows veľmi často hrozí, že takýto program vám môže nainštalovať neželané škodlivé kódy. Tomuto problému sa chcel youtuber vyhnúť kúpou licencie Pyburn, ale po inštalácii systému Windows 10 sa stretol s neúspešnou aktiváciou. Preto sa majiteľ licencie rozhodol kontaktovať technickú podporu spoločnosti Microsoft, aby mu s týmto problémom pomohla. Lenže tu sa objavila nová komplikácia, pretože aktivovať systém sa nedarilo ani technickej podpore.

Technik podpory sa preto rozhodol posunúť problém na ďalší level. Ten prevzal skúsenejší technik, ktorý komplikáciu s aktiváciou OS Windows 10 vyriešil veľmi netradične. Pracovník podpory sa prihlásil na počítač cez program určený na vzdialený prístup - Quick Assist a následne vykonal aktiváciu pomocou jedného z "pirátskych" skriptov, vďaka čomu sa podarilo obísť overovanie legitimity systému Windows. Pyburn sa s touto situáciou podelil aj na sociálnej sieti Twitter, pričom k tejto aktivácii sa vyjadrila aj spoločnosť Microsoft pre webový portál BleepingComputer. Podľa technologického giganta sa spoločnosť snaží poskytovať čo najlepšiu podporu a vzniknutú situáciu aktuálne vyšetruje.

Zdroj: Techspot,

Komentáre (1)
Miki

Pracovník podpory sa prihlásil na počítač cez program určený na vzdialený prístup - Quick Assist a následne vykonal aktiváciu pomocou jedného z "pirátskych" skriptov,

1. Script nie je program :-))
2. Niekedy sa pri aktivacii alebo aj pri Update vyskytnu problemy ktore sa daju lahko odstranit cez Command prompt a to vlastne robi ten script. Script nic neinstaluje len obsahuje mozno jeden,mozno zopar prikazov pre Command promt alebo Shell.
Takze tak :-)

Pridať nový komentár
TOPlist