EN

Podľa Wozniaka je vláda USA pokrytecká

Wozniakovi sa napáči snaha zakázať sociálnu sieť TikTok.

V nedávnom rozhovor pre CNN Steve Wozniak - jeden zo zakladajúcich členov spoločnosti Apple vyjadril svoj názor k snahe Spojených štátov amerických zakázať sociálnu sieť TikTok. Dalo by sa povedať, že tvorca prvého Apple počítača bol veľmi kritický. Podľa Wozniak totiž nie je TikTok o nič horší, ako Facebook alebo Google a dodal, že obe tieto spoločnosti zarábajú na podsúvaní reklamy a predávaní osobných údajov tretím stranám. Vďaka tomu majú obe spoločnosti nemalé zisky. Na otázku redaktora, ako vníma Apple dodal, že je rád za Apple a za to, ako chráni a dbá na bezpečnosť svojich používateľov tým, že robí oveľa lepšiu prácu než iní, vzhľadom na ochranu súkromia svojich používateľov.

Wozniak sa k pripravovanému zákonu zakazujúceho používanie sociálnej siete TikTok vyjadril, že mu nerozumie. Sám pritom túto sociálnu sieť používa a rád na nej pozerá záchrany psov. Nechápe obavy vládnych predstaviteľov z toho, že ich "možno" bude sledovať Čína. K tomu dodal, že ich to naučili oni sami a zameranie sa len na TikTok je obyčajné politické pokrytectvo, keďže sme sledovaní aj inými službami, ktoré sú neraz amerického pôvodu.

Steve Wozniak by Gage Skidmore 3. Credit: Gage Skidmore from Wikipedia Commons

V prípade chválenia zákazu bude mať spoločnosť 6 mesiacov na odpredaj sociálnej siete novému ne-čínskemu majiteľovi. V prípade, že sa jej nepodarí nájsť kupca, spoločnosť môže čeliť pokute 5 000 dolárov (približne 4 617 dolárov) za občana USA, čo pri približne 170 miliónoch amerických používateľoch tvorí sumu vo výške približne 850 miliárd dolárov (približne 784 975 000 000 eur). Medzičasom sa objavili informácie, že by mal mať o kúpu siete záujem bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Activision Blizzard - Bobby Kotick, spolu so Samom Altmanom (OpenAI).

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist