Podľa vedca nás už navštívili mimozemšťania

Vedec Avi Loeb tvrdí, že sme už boli navštívení mimozemským životom.

Avi Loeb pracoval na Harvardskej univerzite a spolupracoval aj so slávnym, teraz už nebohým Stephenom Hawkingom. Zároveň bol aj najdlhšie pracujúcim človekom na katedre astronómie na spomínanej univerzite. Nedávno sa vedec vyjadril, že myslieť si, že sme niečím výnimoční, špeciálni a privilegovaní je veľmi arogantné. Podľa Loeba je správne myslieť si, že nie sme ničím výnimoční, pretože je tu veľa iných kultúr a len ich musíme nájsť.

Vedec sa vo svojej knihe venuje mimozemskému objektu Oumuamua, ktorý prelietal našou sústavou, no pritom nikdy nebol odfotený a bol zachytený až keď opúšťal systém. Tento objekt bol objavený v roku 2017. Loeb hovorí, že existujú dva tvary, ktoré stoja za povšimnutie: prvým je tvar cigary, teda dlhý a tenký a druhý je plochý, okrúhly a veľmi tenký. Oumuamua sa podľa vedca pohyboval zaujímavo, čím si nakoniec vyslúžil záujem astronómov.

Loebove názory ale nezdieľa väčšina vedeckej komunity. Napríklad astrofyzik Ethan Siegel nazval svojho kolegu "kedysi uznávaným vedcom", ktorý keď nepresvedčil vedeckú komunitu, obrátil sa na verejnosť. Loeb pre zmenu hovorí o "kultúre šikany", ktorá trestá tých, ktorý nemajú ortodoxné názory, ako Galileo, ktorý tvrdil, že Zem nie je stredom vesmíru. Vedec by bol rád, keby vzniklo nové vedecké odvetvie, ktoré by sa venovalo vesmírnej archeológii, čo je podľa vedca logickejšie, ako hľadať temnú hmotu a multiverzum.

Zdroj: Phys.org,

Komentáre (1)
Milan Pavlis

máte tam hrubku:
..."tých, ktorý nemajú ortodoxné názory"...

Pridať nový komentár
TOPlist