Podiel AMD v herných PC rastie, ukazuje to prieskum na Steame

Steam poskytuje pomocou svojho každomesačného prieskumu, akým hardvérom disponujú jeho používatelia, pomerne dobrú predstavu ako sa vyvíja trh na poli herných počítačov. Je nutné podotknúť, že nejde o dáta od všetkých používateľov služby, ale len tých, ktorí sa dobrovoľne zapoja.

AMD už dlhšie zvyšuje svoj podiel a po uvedení novej generácie ich procesorov Ryzen 5000 sa tak bude diať pravdepodobne ešte výraznejšie. Práve procesory Intel boli na poli herných počítačov vždy preferované a je zaujímavé sledovať, že v tento oblasti naberá AMD na sile. Lákavý je teraz predovšetkým ich samotný výkon, v minulosti to bol skôr priaznivý pomer medzi cenou a výkonom.

AMD momentálne dosahuje podiel 26,91 %, Intel 73,09 %. V júni 2019 mal Intel podiel až 82% a AMD rástlo z vtedajších 18 %.

U grafických kariet stále dominuje NVIDIA s podielom 73,86%, AMD tu zaznamenáva len malé nárasty a momentálne je ich podiel 16,53 %.

Samozrejme zistenia sa nedajú zovšeobecňovať, jedná sa iba o náhľad do podielu jednotlivých komponentov pri herných počítačoch. Je vidieť, že už čoraz viac hráčov uprednostní aj procesory od firmy AMD, ktorá sa dlhú dobu nevedela na svojho konkurenta dotiahnuť. Podrobné štatistiky z výsledkov hardvérového a softvérového prieskumu uverejňuje Steam na svojej webstránke.

Zdroje: Steam, Guru3D
Obrázky: AMD, Intel, Steam

Pridať nový komentár
TOPlist