Podarilo sa nám nájsť slovenskom webe slušný renovovaný notebook?

, Autor: Tlačové správy

Na začiatok sme si spísali: SSD disk, rýchly procesor (aspoň i5-ka), 2-ročná záruka, predajňa kde si ho môžeme vyskúšať na vlastnej koži a klávesnica so slovenskou diakritikou. Ponuka nás naozaj prekvapila, no nepredbiehajme. Poďme pekne postupne.

Prečo vôbec riešime nejakú renovovanú techniku, keď si môžeme kúpiť úplne novú? Hlavný dôvod je jednoducho výhodná cena a fakt, že kúpou renovovanej výpočtovej techniky šetríme prírodu. Rozhodli sme sa jej teda dať šancu, a tu je dôvod prečo sme tak urobili.

Popri našich každodenných problémoch si zrejme neuvedomujeme, že každoročne skončí na skládkach množstvo elektroodpadu a pomerne vysoké percento z toho tvorí vyradená výpočtová technika. Zjednodušíme to - firma XY nakúpi pre svojich zamestnancov 30 nových notebookov od renomovanej značky. Zoberie si ich na leasing. Po 2 rokoch, kedy je všetko splatené, tieto zariadenia proste vyradí. Pozor, nerecykluje, len ich proste vyhodí. A tak sa podobné zariadenia môžu dostať až na skládku, kde sa hromadia. Ani nehovoríme o tom, koľko škodlivých látok tieto zariadenia v sebe majú.

Firmy, ktoré sa zaoberajú renovovanou technikou, robia pravý opak. Vyradeným zariadeniam dávajú tak potrebnú druhú šancu. Ako je to vlastne s renovovanou technikou na Slovensku?Najprv Google

Naše prvé kroky zamierili na známy vyhľadávač, kde sme zadali naše kľúčové slovné spojenie: “renovovaný notebook”.

Hneď na prvej strane sa nám zobrazilo asi 5 firiem, ktoré sa tejto problematike venujú asi tak dobre, ako dobre majú nastavené aj SEO. Aspoň týmto heslom sme sa riadili. ;) Veľmi pozorne sme si poprechádzali webové stránky jednotlivých firiem. Okrem samotných produktov a služieb, ktoré firmy ponúkali,  sme si trochu posvietili aj na orientáciu na webe z hľadiska UX, keďže aj tento parameter je v dnešnej dobe veľmi dôležitý.

Zistili sme, že prístupy firiem boli rôzne. Takmer všetky vybrané firmy mali naozaj super produkty za skvelé ceny, no zastaralý web či minimálne služby nás trochu odradili.

Netrvalo nám však dlho, kým sa nám podarilo nájsť nášho favorita - značku Refurbished. Tá naozaj do bodky splnila naše očakávania a dokonca, v niektorých prípadoch by zahanbila aj predajcov novej výpočtovej techniky.Refurbished - líder na trhu renovovanej techniky

Na začiatok - webka. Orientácia na webe Refurbished bola naozaj dokonalá. Veľmi jednoducho sme sa preklikali ku kategórii “notebooky” a vyfiltrovali si podľa rôznych parametrov konkrétny model. Notebooky samozrejme nie sú jediné produkty, ktoré u tejto značky môžeme nájsť. Ak hľadáte renovované desktopy, monitory, tlačiarne, či pracovné stanice, Refurbished toto všetko má vo svojom portfóliu. A v hojnom počte.

Portfólio produktov od HP, Lenovo, Dell či Fujitsu-Siemens a prehľadný web nie je zďaleka to, čo robí značku Refurbished unikátnou. Vec, ktorú sme nikde inde nenašli je prístup 7 zo 7. V preklade to znamená asi toľko, že ponúka 7 služieb, ktoré by ste u konkurencie hľadali naozaj márne. Vypichneme napríklad 24-mesačnú záruku, ktorú je možné si predĺžiť až na 60 mesiacov, rýchly servis a dodanie produktov na 129 partnerských predajní po celom Slovensku, kde si svoj vysnený model môžete vyskúšať na vlastnej koži. Eko-nadšencov určite poteší aj štýlové balenie s recyklovateľných materiálov, vďaka ktorému je produkt nielen dokonale chránený, ale aj skvele vyzerá.

Zistili sme, že značka Refurbished dala v roku 2017 do obehu vyše 35 000 renovovaných kusov a zákazníkom ušetrili neuveriteľných 5 miliónov EUR. Aj vďaka vyššie spomínaným službám a prístupom k zákazníkovi, ju pokojne môžeme označiť za lídra na našom trhu.Ekológia nadovšetko?

Ako sme už spomenuli v úvode článku, renovovanú výpočtovú techniku sme si samozrejme nevybrali len tak náhodou. Kto sa o podobnú problematiku aspoň trochu zaujíma vie, že je to jeden z celosvetových trendov, ktorý sa dostáva čoraz viac do popredia aj u nás na Slovensku.
Udržateľnosť a šetrný prístup k našej prírode riešia mnohé firmy, ktoré s ňou majú čo-to dočinenia, no ruku k dielu môže pridať každý jeden z nás. Stačí ak zvolíte uvedomelejší prístup k životnému prostrediu a pomôžete budúcim generáciám, aby sa na tejto planéte mali o čosi lepšie. Myslite na to, keď budete najbližšie meniť váš notebook či iné zariadenie.
 

www.refurbished.sk

Tlačová správa

 

Kľúčové slová
Refurbished
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Podarilo sa nám nájsť slovenskom webe slušný renovovaný ...

Pekná reklama. Skoro som od nich jeden notebook kúpil, ale napokon som sa rozhodol vyskúšať Číňanov. Nemá to síce diakritiku - ani Nvidiu - ale zato i7, 8GB RAM, 64GB SSD + veľkokapacitný HD ale hlavne 1920x1080 a ako bonus "sharewarový" W7 a O2013. No nedaj za to 4 stovky :)

Poslať nový komentár

TOPlist