Po zásahu francúzskych úradov skončila ďalšia stránka s torrentami

 
Svet internetu prišiel o ďalšiu webstránku s torrentami. Tentoraz sa jedná o stránku What.cd, ktorá sa primárne špecializovala na šírenie hudby.

Za posledný polrok môžeme na celom svete pozorovať postupné rušenie webstránok s torrentami. V lete boli definitívne zrušené jedny z najpopulárnejších stránok ako Kickass Torrents alebo Torrentz. Dnes majú milovníci torrentov opäť hlavu v smútku, keďže francúzske úrady nariadili zrušenie stránky What.cd.
 
 
What.cd bola torrentová stránka, ktorá vznikla v roku 2007 a ponúkala prístup k pomerne veľkej zbierke hudby. Medzi používateľmi si získala fanúšikov hlavne vďaka svojim prísnym pravidlám ohľadom kvality hudby a použitých formátov. Stránka vznikla po tom, ako bol zrušený jej predchodca, Oink, ktorý pôsobil vo svete internetu v rokoch 2004 – 2007. Napriek tomu, že sa stránka What.cd sústreďovala najmä na šírenie hudby, nebol problém na nej nájsť aj pirátsky softvér, elektronické knižky, a mnoho ďalších vecí.
 
Francúzske orgány zaoberajúce sa počítačovou kriminalitou zabavili 12 serverov, ktoré poháňali celú What.cd infraštruktúru. Stránka si vybudovala svoje meno medzi priaznivcami hudby najmä vďaka ohromujúcemu výberu, a používateľom tak dávala nové možnosti na objavovanie unikátnej hudby. Veľakrát sa stalo, že používateľ dokázal na What.cd zohnať skladby, ktoré sa nedali nájsť nikde inde. Stránku na šírenie vlastnej hudby dokonca veľakrát využívali aj nezávislí hudobníci.
 
Zdroj: theverge
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist