EN

PlayStation 5 nebude podporovať rozlíšenie 1440p

Spoločnosť Sony PlayStation Europe potvrdila, že konzola novej generácie PlayStation 5 nebude podporovať natívne rozlíšenie 1440p na rozdiel od konkurenčných konzol Xbox Series S a X.

Podľa IGN Italy spoločnosť Sony potvrdila, že konzola novej generácie nebude môcť natívne hrať hry v odporúčanom rozlíšení herných monitorov pre PC. Konzola PlayStation 5 bude s takýmito displejmi aj naďalej fungovať, bude však musieť obraz buď upscalovať (zväčšovať) z rozlíšenia 1080p alebo downscalovať (zmenšovať) z rozlíšenia 4K. Tak či onak, rozlíšenie 1440p konzola nebude podporovať.

Spoločnosť Sony už s takýmito vecami má skúsenosti. Výrobca je neslávne známy tým, že nepodporuje neštandardné definície. Napríklad konzola PlayStation 4 Pro mala rovnaké obmedzenia, pokiaľ ide o rozlíšenie 1440p (je to však zaujímavé, pretože množstvo hier pre PS4 beží v tomto rozlíšení).

Ak svoje hry na konzole hráte iba cez televíziu, nebude to mať na vás žiadny vplyv. K 1440p monitorom sa prikláňajú hlavne počítačoví hráči, aby si vychutnali dobré rozlíšenie bez nutnosti kupovania drahších 4K zariadení (1440p monitory sa tiež mnohokrát označujú ako najlepšia voľba pokiaľ ide o pomer cena/kvalita/odozva).

Skutočnosť, že konzoly Xbox Series S a Xbox Series X fungujú s rozlíšením 1440p od výroby a PlayStation 5 nie, môže niektorých hráčov odradiť najmä preto, že množstvo z nich používa konzolu na tom istom monitore ako svoj počítač.

Nie sú to však len zlé správy. PlayStation 5 má v skutočnosti naozaj slušný výkon a dokáže zobrazovať v maximálnom rozlíšení 8K alebo 4K so 120 snímkami za sekundu na televízoroch s HDMI 2.1. Dokáže takisto spracovať 1080p. Problémom teda zostáva iba 1440p.

Konzola PlayStation 5 by mala byť u nás uvedená na trh 19. novembra.

 

Zdroje: IGN Italy, PC Gamer

Komentáre (2)
Ragna

PlayStation 5 má v skutočnosti naozaj slušný výkon a dokáže zobrazovať v maximálnom rozlíšení 8K alebo 4K so 120 sekundami na televízoroch s HDMI 2.1. - what ?

Radoslav Kubica

Ďakujem za upozornenie. Správne malo byť "so 120 snímkami za sekundu" (v článku je to už opravené).

Pridať nový komentár
TOPlist