EN

PlayStation 5 kamarátovi nekúpite

Cena PlayStation 5 môže byť oznámená už čoskoro. Sony sa totiž pripravuje na predobjednávky. Budete si však môcť kúpiť iba jeden kus.

Globálna pandémia vo veľkom zmenila svet. Ľudia začali preferovať aktivity, ktoré sa dajú robiť v prostredí domova. Streamovanie videí a hranie hier sa stali veľmi obľúbenou činnosťou. Aj z tohto dôvodu sa odhaduje, že dopyt po novej konzole PlayStation 5 bude veľmi veľký. Sony údajne zdvojnásobilo produkciu na 10 miliónov konzol. Sony však stále robí opatrenia, aby sa konzola ušla každému, respektíve každej domácnosti.

Používateľ Redditu Kgarvey našiel v zdrojovom kóde webu PlayStation Direct chybovú hlášku: "Môžete zakúpiť iba jednu verziu PS5™ konzoly: Disk alebo Digital. Jednu PS5™ konzolu už máte v košíku." Chybová hláška indikuje, že bude možné zakúpiť iba jednu konzolu PlayStation 5 do domácnosti a budete sa musieť rozhodnúť, ktorú verziu si vyberiete. Chybovú hlášku si môžete pozrieť v zdrojovom kóde stránky PlayStation Direct Games. Hľadajte túto časť kódu:

“SAPCommerceOCC_ERROR_addtocartrestrictionvalidation”:{“errorType”:”commerce-api-error”,”errorMessage”:“You can only purchase one version of the PS5™ Console: Disc or Digital. You have already added one PS5™ console to your cart.”,”errorSeverity”:”High”}

Kgarvey tiež píše, že podobné opatrenie na počet zakúpených konzol Sony spravilo aj pri prvých predajoch konzoly PlayStation 4 v roku 2013. Pokiaľ by ste si chceli zakúpiť obidve verzie PS5, museli by ste každú kúpiť od iného predajcu.

Keďže kód je už publikovaný na verejnom PlayStation Direct webe by mohlo znamenať, že predpredaj sa už blíži. "Predpredaj by mohol prísť niekedy v priebehu nasledujúcich 2 týždňov," píše ďalej Kgarvey.

V zdrojovom kóde sa tiež nachádza označenie "PS5 COMPATIBLE". To, že takéto označenie má Sony pripravené môže znamenať, že nie všetky hry budú kompatibilné s PlayStation 5. Na druhú stranu, označenie môže slúžiť pre príslušenstvo. Dizajn označenia môžete vidieť nižšie (označenie je manuálne pridané, neznamená, že hra Days Gone je kompatibilná s PS5).

 

Zdroje: Reddit, GameSpot, TechSpot, BGR

Komentáre (1)
Polúcia

Môžete si kúpiť moju :)
Aj predošlé verzie ...

Pridať nový komentár
TOPlist