PlayStation 4 počas decembra tesne porazila konkurenta Xbox One

, Autor: kupcik
 
Medzi hernými konzolami spoločností Sony a Microsoft panuje dlhodobá rivalita. Počas posledného mesiaca roku 2016 mala mierne navrch herná konzola PlayStation 4.

Nepanujú ani najmenšie pochybnosti o tom, že spoločnosti Microsoft a Sony vedia ako prilákať zákazníkov ku kúpe práve ich produktu. Od vydania poslednej generácie herných konzol mala väčšinou navrch tá od Sony. Približne v polovici minulého roka sa ale Microsoftu podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu, pričom výrazne im v tom pomohlo uvedenie konzoly Xbox One S a takisto aj niekoľkých exkluzívnych herných titulov.
 
 
Spoločnosť Microsoft však naďalej trvá na striktnom prístupe pokiaľ ide o zverejnenie čísel predajnosti konzoly Xbox One. Naopak, spoločnosť Sony sa hneď začiatkom roka 2017 pochválila s úspešným vianočným obdobím. Dnes nám dáva lepší náhľad na predajnosť herných konzol počas Vianoc spoločnosť NPD Group.
 
Podľa ich záznamov sa cez december predalo viac konzol od Sony. PlayStation 4 si tak vybojovala prvú pozíciu s celkovo 1 568 000 predanými kusmi (z toho 238 000 bolo PlayStation 4 Pro). Konzola Microsoftu však zaostala len o malý kúsok, keď sa podarilo predať 1 511 000 kusov Xbox One a Xbox One S. Súboj je tak veľmi vyrovnaný a uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať počas aktuálneho roka.
 
Zdroj: neowin
 
Kľúčové slová
Microsoft, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, SONY, Xbox One, Xbox One S
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist