PlayStation 4 má potenciál stať sa najpredávanejšou konzolou v histórii

, Autor: Ján Kisty

Už viackrát sme minulý rok spomínali, že Sony zažíva v hernej oblasti rekordný rok. Vianoce posúvajú tento rekord.

Počas Vianoc predala spoločnosť až 5.9 milióna konzol PS4. Spolu tak bolo predaných viac než 73.6 milióna konzol PS4. Ak to pôjde takto ďalej, do ukončenia životnosti môže ísť o najpredávanejšiu konzolu v histórii značky, v prípade, že si udrží trend. Dá sa predpokladať, že konzola bude v predaji do konca roka 2020 alebo až 2021. Aby ale dosiahla rekord 155 miliónov konzol PS2, bude to mať stále ťažké. Konzola je už za polovicou svojho života, pričom predaj je sotva polovičný. Pripomíname, že PS2 sa často kupovala kvôli schopnosti nahradiť doma lacný počítač s Linuxom.

Sony ďalej hlási, že predala až 56 miliónov kópií hier pre PS4, spolu sa tak predalo 645 miliónov hier. Za veľký nárast predaja môže poslednú dobu zmenená politika spoločnosti. Sony ide tiež podľa trendu a tlaku distribučných firiem ako Valve a jeho STEAMu a predáva tak hry častokrát za akčné ceny aj s 50% zľavou. Minulý mesiac sa dokonca predalo najviac hier v histórií cez PS Store.

Za redakciu, blahoželáme k novým miľníkom.

Zdroj: SONY TS

 

Kľúčové slová
PlayStation 4
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

PS2 a Linux?

skor PS3 a Linux bol odobrany, lebo to vraj bola feature :D ... v skutocnosti to bol len pokus, ako oebavat na daniach, kedze sa to snazili prezentovat ako PC s Linuxom na co su podstatne mensie cla ako na herne konzoly.

Poslať nový komentár

TOPlist