Piráti prídu o ďalšie filmy a seriály. Po eztv skončila aj skupina YIFY

, Autor: Ján Kisty

Známa pirátska skupina YIFY, resp. YTS ukončila svoju činnosť. Za skončením má stať MPAA (Motion Picture Association America).Medzinárodná spolupráca vyústila v obvinení najmenej dvoch osôb skupiny. BitTorrent tak zažíva tvrdú ranu a stráca ďalšieho kľúčového partnera. Stránka Popcorn Time zavrela svoje brány už 23. októbra. V tomto prípade, sa obvinenie týka niekoľko ďalších vývojárov a taktiež providera VPN, a to VPN.ht. Stránku VPN.ht mali na starosti práve dvaja vývojári Popcorn Time.

Skupina YTS bola neaktívna už prakticky najmenej dva týždne. Úrady získali zatýkací rozkaz na členov skupiny a zároveň sa vyhrážali právnou žalobou za desiatky (ak nie stovky) miliónov dolárov. V rozkaze vyzývajú členov na kooperáciu. Skupina YTS, teda YIFY sa oficiálne už nevráti. Podľa informácií webu torrentfreak.com, sú členovia skupiny ochotní spolupracovať za cenu minimalizácie škôd a postihu, prípadne poskytovať informácie nešpecifikovaného typu.

Claim by torrentfreak

 

YTS/YIFY predstavovalo najznámejšiu pirátsku skupinu posledných rokov, ktorá ponúkala pirátske kópie filmov a seriálov často v najlepšej kvalite aj za cenu neskoršieho vydania ripu. U pirátskych skupín je známe, že medzi sebou častou konkurujú práve rýchlosťou vydania pirátskej kópie. Okrem toho sa dnes objavila fake stránka už neexistujúcej skupiny. Web vyzerá ako pôvodná stránka a obsahuje aj pár funkčných starých linkov. Pôvodná skupina za ním ale nestojí. Mimochodom svoju činnosť tento rok už ukončila aj skupina eztv stojaca napríklad za únikom Game of Thrones.

Podľa posledných informácií, na rad má prísť stránka The Pirate Bay.

Zdroj: TF

Image Credit: yibada

 

Kľúčové slová
softvérové pirátstvo, The Pirate bay
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Veľa šťastia s PirateBay, ajtak sa im to nepodarí..

Na Pirate Bay nemaju dosah!

už sa im to podarilo. Piratebay už nefunguje s pôvodnými moderátormi a adminmi.
Čím ďalej tým viac fejkov a vírusov sa tam objavuje.
čo som počul, tak kickass torent je na tom momentálne najlepšie.

PB je low. Kat dlho vedie...

"V rozkaze vyzývajú členov na kooperáciu." Slovensky spoluprácu a nie kooperáciu. Nekooperujeme na projekte, ale spolupracujeme na projekte. V hneď nasledujúcej vete je to správne "členovia skupiny ochotní spolupracovať". fake je falošnú, ta ale to prehliadnem :D

keby si robil daco uzitocnejsie ako sa hrabal v takychto somarinach ..

Asi by to chcelo opravit vsetky "YIFI" v texte na "YIFY", ze? Ved este aj v samotnej newske mate velky obrazok "YIFY torrents"...

Mate pravdu pozmenil som..

Poslať nový komentár

TOPlist