PinePhone Pro sa ukazuje na videu a je rýchly!

Výrobca zariadení s operačným systémom Linux, predstavuje na videu svoj nový smartfón. 

Spoločnosť Pine64 sa zaoberá výrobou smartfónov, tabletov, notebookov a iných zariadení, na ktorých je nainštalovaný operačný systém Linux. Výrobca približne mesiac dozadu ohlásil svoj nový produkt - smartfón PinePhone Pro, ktorý je v podstate aktualizované zariadenie PinePhone. Na videu sa nachádza len pred-produkčná vzorka, ale aj tak je vidieť, že napriek použitému hardvéru, je operačný systém dostatočne svižný. 

Samozrejme, aj systém je pred-produkčný. Srdcom zariadenia je šesť jadrový procesor Rockchip RK399S s frekvenciou 1,5 GHz, ktorému sekunduje 4 GB RAM so 128 GB kapacitou vnútorného úložiska, ktoré si môžete dodatočne rozšíriť pomocou microSD karty. Na zadnej strane nájdete 13 Mpix hlavný fotoaparát a 5 Mpix predný fotoaparát. Tak isto ako pôvodný model, aj nový je vybavený hardvérovými prepínačmi pre vypnutie a zapnutie - fotoaparátov, Wi-Fi/Bluetooth, mikrofónu, LTE modemu a konektoru pre slúchadlá.

Ak máte záujem o toto zariadenie, pripravte si 399 dolárov (351,60 eur), ale to nie je jediná podmienka úspešnej kúpy tohto zaujímavého smartfónu. Musíte byť totiž aj vývojár, s čím súvisí aj uvedenie vašich prác. Dá sa ale očakávať, že v prípade veľkého záujmu, výrobca nakoniec uvoľní smartfón aj do bežného predaja.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist