EN

Pi-Top - prvý 3D tlačený notebook s Raspberry Pi

 
Pi-Top je ďalším zo série zaujímavých crowdfunding projektov. Tentokrát ide o notebook z 3D tlačiarne, ktorého srdce tvorí drobný počítač Raspberry Pi.

Projekt Pi-Top zrejme bude realitou nakoľko na portály IndieGoGo už prekročil požadovanú sumu 80 000$ a to do konca zbierky zostáva ešte viac ako 60 hodín. Väčšina materiálu počítača pochádza z 3D tlačiarne a výrobca pri zakúpení dodá aj STL súbory, podľa ktorých si môžete upraviť a vytlačiť vlastné šasi. Samozrejme iba ak máte prístup k 3D tlačiarni.
 
 
Pod tlačeným telom nájdeme počítač Raspberry Pi spolu s trojicou rozširujúcich modulov - pre napájanie notebooku, modulom pre prevod z HDMI na LCVD a modulu pre klávesnicu a trackpad. Ako zobrazovacia jednotka slúži LCD monitor s uhlopriečkou 13,3" a rozlíšením 1280x720px. Ako každý správny notebook disponuje aj Pi-Top batériou, USB,  Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0 konektivitou.
 
 
Autori dodávajú aj lístok s internetovou adresou, na ktorej zákazníci nájdu návod ako celý počítač skonštruovať. Celému projektu však podlamuje kolena cena. Tá bola pre prvých 30 kusov stanovená na 269$, avšak týchto 30 kusov je už vypredaných. Momentálne musíte prispieť sumou 285$ na IndieGoGo aby ste dostali svoj Pi-Top. To však nie je konečná cena. Tá sa po uvedení na trh má pohybovať až na hranici 400$. To už je cena, za ktorú je možné získať plnohodnotný notebook s vyšším výkonom a operačným systémom.
 
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist