PhotoPrism - konkurencia pre Google Fotky?

PhotoPrism chce konkurovať Google Fotkám.

Služba PhotoPrism je robená ako progresívna webová aplikácia, ktorá vám pomôže organizovať vaše fotky, podobne ako to robia Google Fotky. Zaujímavé je, že táto aplikácia využíva služby od Google, presnejšie Google TensorFlow, ktorý automaticky triedi vaše fotografie. Tým sa viete lepšie orientovať vo svojej knižnici - pomocou miesta, dátumu, použitého fotoaparátu, farby, priečinku, štítku, kľúčových slov a podobne. Zároveň, fotografie označené napríklad ako súkromné, môžete vylúčiť z vyhľadávania.

Aplikácia taktiež využíva mapové podklady, až od štyroch poskytovateľov mapových podkladov, ale nedávno PhotoPrim spustilo aj vlastnú geoinformačnú službu, ktorej základ tvoria podklady od OpenStreetMap. Budúca aktualizácia sľubuje lepšiu organizáciu a tvorbu albumov, ktoré budete môcť spájať napríklad podľa koncertov alebo športových udalostí.

PhotoPrism dokáže pracovať aj s duplikátmi, ktoré počas indexovania automaticky preskočí. Služba taktiež umožňuje spracovávať aj metadáta Exif a XMP, tak isto môžete previesť fotografie RAW do JPG súborov. Služba samozrejme podporuje TIFF, PNG, BMP a GIF.

Aplikácia PhotoPrism chce poskytnúť svojim používateľom najlepší zážitok a postupne pridávať nové funkcie. Je dostupná pre operačné systémy Microsoft Windows, Apple macOS a Linux, pričom má služba v pláne spustiť podporu v cloude.

Zdroj: PhotoPrism,

Pridať nový komentár
TOPlist