EN

Pentagón sa chce venovať fenoménu UFO

Pentagón chce vyšetrovať fenomén UFO a preto zakladá pracovnú skupinu.

Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických založilo pracovnú skupinu s názvom Airborne Object Identification and Management Synchronization Group. Táto skupina sa bude zaoberať nevysvetliteľnými lietajúcimi objektami, ktoré podľa námestníčky ministra obrany  - Kathleen Hicksovej, vyvolávajú obavy ohľadom bezpečnosti leteckej premávky a taktiež vyvoláva obavy o národnú bezpečnosť. Nová skupina zároveň nahradí doteraz existujúcu skupinu pre výskum fenoménu UFO - U.S. Navy's Unidentified Aerial Phenomena Task Force.

Vytvorenie skupiny je odpoveďou na júnové zverejnenie správy ohľadom nevysvetliteľných vzdušných javov. Správa obsahovala 144 neobjasnených pozorovaní, ku ktorým chýbali dostatočné informácie pre určenie pôvodu týchto javov. Pritom 21 správ zahŕňalo 18 epizód, kde bolo demonštrované technologické know-how neznáme Spojeným štátom americkým. To sú napríklad objekty s nezvyčajným zrýchlením, prípadne neznámym druhom pohonu. Zároveň by tieto objekty mali byť technologicky presahovať schopnosti Ruskej federácie a Čínskej ľudovej republiky.

Zdroj: ReutersNYTimes,

Komentáre (2)
jankomrkvicka

Náš PENTAGON má iné zámery. Chcelo UFO vzdialené 100 m od Pentagónu dostať do Zberných surovín. Ubytovaní v Pentagóne ale nikdy ľudí na ul.Bieloruska (teraz Lukačenkova) nepodceňovali.

Pcfans

Amici maju zase navrch.Ale stale je to nieco rozmazane a v dialke."Vedci" uz zacina znovu patrat aj po Yetim a Lochneske.

Pridať nový komentár
TOPlist