Peniazmi najviac napumpovaný startup na svete zverejnil svoj produkt

Nová "Nasledujúca Veľká vec" sa vynorila spoza horizontu. Magic Leap zverejnil svoje okuliare pre rozšírenú realitu.

O rozšírenej realite, na ktorej pracuje spoločnosť Magic Leap sme už na pc.sk písali v tomto článku. Aké bude zariadenie, ktoré nám sprostredkuje vnorenie digitálnych objektov do okolitého sveta  bolo dlhú dobu jedno z dobre strážených tajomstiev technologického sveta. Do spoločnosti tečú stámilióny dolárov, najväčší investori ako Google ci Alibaba Group stoja v rade aby mohli prihodiť svoju miliardu k evaluácii spoločnosti. K tomu Magic Leap prezentuje svoju stratégiu perfekcionizmu, podľa ktorej ich produkt musí byť perfektný a príde na trh vtedy keď bude na to naozaj pripravený. Závoj tajomstva, ohromné na vývoj vynaložené prostriedky a imidž perfekcionizmu vyvolal očakávanie a zvedavosť s čím Magic Leap nakoniec príde.

Ten moment je tu, Magic Leap poodhalil závoj tajomstva nad svojím produktom. Nazval ho Magic Leap One a meno doplnil popisom Creator edition. Produkt zhrnuli vo vetách "Pridávame ďalšiu dimenziu do výpočtového sveta. Kde digitálne rešpektuje hmotné. Pracujú spolu aby spravili život lepším. Magic Leap stavia pre tvorcov, ktorí chcú zmeniť to ko vnímame svet".

Základom celej súpravy sú okuliare Lightwear. Tie sú jediným káblikom prepojené s malým boxom Lightpack, ktorý živí Magic Leap One výpočtovým výkonom. Okuliare a prenosný počítač Lightpack dopĺňa ovládač do ruky s prozaickým meno Control. Presné technické špecifikácie o výpočtovom výkone, a technológii zostavy sme sa síce nedozvedeli, ale zakladateľ spoločnosti Magic Leap Rony Abovitz poskyol dlhý rozhovor magazínu Rolling Stones kde podrobne popísal príbeh, ambície a možnosti ich headsetu pre rozšírenú realitu.

Súprava Magic Leap One vo vydaní Creator edition je určená pre tých, ktorí budú pre ňu vytárať obsah. K súprave by sa mali dostať v priebehu nasledujúceho roku. Rozsah obsahu limituje len fantázia. Môžete si predstaviť stovky vecí čo zariadenie dokáže pričarovaním digitálnych objektov nerozoznateľných od tých reálnych do vášho zorného poľa. Využitie nájde v zábave, pri hrách, v širšom zmysle pri prerozprávaní príbehov, pri predaji vecí, keď si produkt obzriete ako by ste ho videli priamo u predajcu, pri práci, učení a tak ďalej. Možnosti konceptu rozšírenej reality sú ohromujúce a Magic Leap je najreálnejším súčasným sľubom na ich naplnenie.   

Lightpack vľavo, Magic Leap One v strede a Control vpravo. Credit: Magic Leap

Zdroj: Magic Leap, Rolling Stones

Komentáre (15)
I2
..toto by som sa uz aj neskutocne hanbil dat na hlavu.. Extrem co ludia (ne) vymyslia ,aby zaujali..
Hlava
Ja by som si to dal na hlavu hned :) Cital si vobec co a naco to je? :D
Sven01
ja si myslim ze prave ze cital k comu to je... vlastne k nicomu. hracka na oblbnutie mozgu, bez realneho vyuzitia...
I2
niee.... vobec necital (ironicky) - ako pisali inde .: vyzera to ako zvaracske okuliare :-D
I2
http://dopice.sk/kKY https://images.fastcompany.net/image/upload/wp-cms/uploads/sites/4/2017/12/p-1-magic-leap-ff.jpg https://pbs.twimg.com/media/DRf1OtmX0AAc7lF.jpg :-D ..Ja skapem :-))
Ahoj mami
Aby vr nepadlo a zase staré dobré LED diódy a páčky.
Peri Mateé
Predstavte si, že po pohľade na predmet vám zobrazí slovo v učiacom sa jazyku. Popíše tiež emócie podľa výrazu tváre. Zobrazí ženu bez šiat ...
Peri Mateé
Zobrazí slovíčko v učiacom sa jazyku pri pohľade na predmet, emóciu pri pohľade na tvár. Ženu bez šiat ...
Anakin666
preboha to kde sme sa dostali aby sme riesili ako to vyzera ... povrchnost nadovsetko ... si myslim ze najdolezitejsia je funkcnost a nie ako to vyzera ... mozu maj najkrajsi dizajn na svete ked nebudu funkcne ...
SpQx
Tím dizajnerov rovnaky ako pri navrhovani Fiat Multipla.... Lenže v tomto prípade ani funkčnosť nie je nič extra... Tak aspoň by ti pekne mohlo byť.
WW
co mas proti multiple? 2 som ich mal. je to genialne auto s nadcasovym designom. Jedina skoda ze to vyrabal fiat , pretoze dost trpeli na napravy a podvozok... najdlhsiu trasu som s tou okuliarnatou dal koncom 90tych rokov 9800 km po finsku....
plmiro
v čase "preddigitálnom" môj otec často ironicky spomínal " hodinky s vodotryskom" . Mal to byť prevratný vynález, avšak úplne zbytočný. Dnešné startup-y = hodinky s vodotryskom v modernom vydaní, tzv. marketingový produkt, tj. na predaj a zarobenie peňazí (žial na pitchovine), ktoré mohli byť využité na niečo prospešnejšie.
baca z hor
Pomalicky nas programuju! uz teraz su ludia ako vymyte ovecky ... teraz nam uz priamo heknu mozog... toto nedopadne dobre!
Omeno
Prvý krát som mal takéto okuliare na hlave v roku 1994 na CeBit-e :) A to hneď dva typy - od NCR a od SUN Micorsystems. Za 23 rokov dosť chabý pokrok. A to si navyše na tom nedávno vylámal zuby Google a na najlepšej ceste vylámať si zuby je Microsoft (Hololens). Takže dokiaľ nebude slušná rozlišovačka a brutálny výpočový výkon sa nezmestí - aj s poriadnou baterkou - do rámu, tak to je o ničom a ide iba o sproste oiyjebávanie ešte sprostejších investorov :(
kukolar
ak chcem ženu bez šiat idem von a nejaku si najdem, nebudem si ju predstavovať v okluiaroch svet ide do sračiek
Pridať nový komentár
TOPlist