PCIEX 4.0 podporuje aj Z490 aj Comet Lake ale je vypnutý

Prichádzajúca generácia Intel Comet Lake-S a chystaný čipset Z490 oficiálne podporujú PCIex 4.0.

Nový report na webe indikuje, že prichádzajúca generácia Comet Lake-S, teda 10. generácia procesorov Intel pre desktopy síce podporuje PCIex 4.0, a dokonca niektoré Z490 dosky sú na to aj dimenzované. Zistila sa problémová prevádzka PCIex 4.0, takže platforma radšej využije PCIex 3.0.

Pri využívaní PCIEx 4.0 sa totiž zistila prítomnosť šumu, ktorá spôsobila nestabilitu dátového signálu, a teda nie sú splnené podmienky na certifikát pre PCIEx 4.0. Ten totiž funguje veľmi vysokých frekvenciách, ktoré vyžadujú čistý signál.

Aj keď sa niektorí výrobcovia snažili problém vyriešiť pridaním externého generátora taktu, Intel sa rozhodol pre nie jasnú implementáciu u všetkých výrobcov PCIex 4.0 zablokovať.

Zdroj: Guru3d

Komentáre (1)
Pjetro de

"dokonca niektoré Z490 dosky sú na to aj dimenzované" WTF ????????

ked amd vydalo fosne s 500-vkovym chipsetom s podporou pcie4 a zacalo sa hovorit o tom ze pcie4 by mohli podporovat aj fosne s 400-vkovym ci dokonca aj 300-vkovym chipsetom, bolo to uzasne zjavenie, ale potom ako sa ukazalo ze to nebude az take samozrejme a ze nie vsetky 400 a 300 fosne budu pcie4 zvladat (detto zrejme kvoli stabilite signalu), tak intel-idioti hned zacali drizdat ze co je to za "amaterizmus", ked doska vyrobena iba pre pcie3 nepodporuje pcie4

a tu intel-dementel vyraba dosky s podporou pcie4 a ono nie su s podporou pcie4, lebo "signal je nestabilny" ... tak tomu hovorim amaterizmus najhrubsieho zrna ... to jak keby chudence amd fosne s 500-vkovym chipsetom nezvladali pcie4

trapny intel-dementel ani nevie ani vyrobit generaciu fosni s podporou pcie4 na prvy krat

Pridať nový komentár
TOPlist